جمعه 22 آذر 1398 - 17:15
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

ديدار جامعه مداحان جهرم با نماينده ولي فقيه در شهرستان

با حضور رييس اداره تبليغات اسلامي کانون مداحان جهرم با نماينده ولي فقيه در سالروز ولادت ابا عبد الله الحسين ديدار کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي فارس، حجت الاسلام محمدرضا حسيني رييس اداره تبليغات اسلامي جهرم گفت: فعاليت هاي کانون مداحان در اين چند ساله قابل توجه و مطابق با اهداف سازماني آن بوده است.

وي تصريح کرد: با تشکيل اين کانون و فضا و ميدان دادن به مداحان، مداحان توانستند جايگاه خود را مستحکم تر کنند و در اين عرصه با جديت بيشتري در مجالس حضور بيابند.

نماينده ولي فقيه در جهرم حجت الاسلام و المسلمين دژکام در ادامه بيان داشت: مداحي يک شرافت است که بايد با معرفت به اين کار بپردازند تا بتوانند بر رفتار و قلوب مردم اثر گذار باشند.

وي تصريح کرد: مداح بايد به سه سلاح مسلح باشد، سلاح اطاعت و تسليم در محضر خدا و اهل بيت، سلاح معرفت به مقام اهل بيت و سلاح ولايت پذيري آگاهانه.

امام جمعه جهرم افزود: مداح نبايد از مردم متوقع باشد او بايد اهل صفا باشد تا مورد توجه اهل بيت قرار گيرد، مداحان بايد شور و از نواهاي قديمي و سنتي هم در کنار الحان و نواهاي جديد استفاده کنند.

وي با اشاره به اين نکته خواستار ارتباط بيشتر و انس و الفت قوي تر بين مداحان و شاعران شد و شاعران با ذوق لطيف خود مداحان را در مجالس کمک و ياري کنند.

دوشنبه 27 خرداد 1392 - 9:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری