يكشنبه 25 آذر 1397 - 13:27
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

تجليل از دست اندرکاران و خيرين مراسم معنوي اعتکاف شهرستان گرگان

معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي استان گلستان گفت: تلاش داريم مراسم معنوي اعتکاف را به هيئت امناي مساجد واگذار کنيم چرا که اين کار به تنهايي از توان يک دستگاه فرهنگي خارج است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گلستان حجت الاسلام جواد نجفي با اشاره به اين که اجراي مراسم اعتکاف به تنهايي از توان يک دستگاه فرهنگي خارج است گفت: نياز است تا در اين زمينه همه دستگاه هاي فرهنگي و همچنين هيئت امناي مساجد نيز ورود پيدا کنند .

اين مسئول بيان داشت: معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي استان گلستان اعتکاف امسال در شهرستان گرگان نزديک به سه هزار نفر در 28 مسجد در شهرستان گرگان در مراسم اعتکاف شرکت کردند.

حجت الا سلام جواد نجفي افزود: در سال گذشته دراستان گلستان حدود 140 مسجد با حضور 11 هزار و 423 متعکف مراسم اعتکاف را برگزار کردند .

وي اضافه کرد:امسال با توجه به اينکه حدود 132 مسجد در کل استان در اين زمينه فعال بودند اما به دليل مواجه با امتحانات تعداد متعکفان به 10 هزار نفر هم نرسيد.

اين مسئول بيان داشت: تلاش داريم تا مراسم معنوي اعتکاف را به هيئت امناي مساجد واگذار کنيم چرا که اين کار به تنهايي از توان يک دستگاه فرهنگي خارج است و ضمن اينکه در اين زمينه ما بودجه خاصي هم نداريم .

نجفي تصريح کرد: تا به الان سعي داشته ايم که اين مراسم نسبت به سالهاي قبل رشد داشته باشد و امسال نيز در اين ارتباط بيشتر کارها را به هيئت امناي مساجد واگذار کرديم و البته کارهاي فرهنگي و نظارت برعهده سازمان بودکه البته اين کار به خوبي انجام شد و مراسم معنوي اعتکاف با کمترين مشکلات برگزار شد.

گفتني است اين مراسم در شامگاه 22خرداد92در سالن جلسات اين اداره کل برگزارشد.

جمعه 24 خرداد 1392 - 20:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری