شنبه 27 مهر 1398 - 22:55
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

معاون فرهنگي تبليغات اسلامي فارس:

خانواده ها آموزش لازم مربوط به آسيب هاي مواد مخدر را نمي بينند

معاون فرهنگي اداره كل تبليغات اسلامي فارس در جلسه كميته فرهنگي شوراي مبارزه با مواد مخدر استان گفت : خانواده ها آموزش لازم مربوط به آسيب هاي مواد مخدر را نمي بينند و آن را هنوز باور نکرده اند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي فارس، حجت الاسلام شكرالله دانش معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره كل تبليغات اسلامي فارس در جلسه كميته فرهنگي شوراي مبارزه با مواد مخدر استان گفت: خانواده ها هنوز به صورت دقيق و كامل با معضل اعتياد آشنا نيستند.

وي تصريح كرد: معضل اعتياد و مواد مخدر مشكل جامعه است، بايد فرهنگ سازي شود و خانواده ها را با چگونگي استفاده جوانان از اين بلاي خانمان سوز آشنا كنيم.

حجت الاسلام دانش اظهار داشت: برخي از مردم و مسئولين ديو اعتياد را مي شناسند بهتر است با آموزش هاي همگاني راه مقابله با آن را به خانواده ها آموخت.

معاون فرهنگي تبليغات اسلامي پيشنهاد هاي زير را براي حل اين معضل عنوان كرد:

1- بازديد مسئولين از مناطق آلوده

2- با همكاري كانون هاي فرهنگي ، هيئت هاي مذهبي و با هماهنگي اداره كل تبليغات اسلامي خانواده هاي محله هاي شهري را بيشتر با انواع مواد مخدر و خطرات آن آشنا كنيم.

3- جوانان را طي برنامه هاي مشاوره اي دوره اي با افرادي كه اعتياد داشته و از اين راه برگشته اند آشنا كنيم تا مشكلات و معضلات اعتياد را از زبان آن ها بشنوند.

4- همه دستگاه ها دست به دست هم داده و مشكل اعتياد مواد مخدر را به صورت يك برنامه بين افراد مختلف جامعه معرفي كنيم.

5- شوراي مبارزه با مواد مخدر راه كارها و طرح هاي جديد را در اختيار اداره كل تبليغات قرار داده تا به روحانيون مستقر و مسئولين دفاتر شهرستاني جهت مطرح كردن در منابر سخنراني تحويل گردد.

6- با هماهنگي ستاد مبارزه با مواد مخدر اداره كل تبليغات اسلامي ، مسئولين دفاتر تبليغات اسلامي و روحانيون از مكان هاي آلوده و كمپ هاي ترك اعتياد بازديد كرده تا با اين معضل آشنا شوند.

گفتني است در اين جلسه عباداله همتي دشتكي نماينده اداره كل تبليغات اسلامي در شوراي مبارزه با مواد مخدر استان فارس از برگزاري همايش آشنايي خانواده ها با معضل اعتياد در روز جهاني مبارزه با مواد مخدر در شهرستان هاي استان خبر داد و افزود: در روز جهاني مبارزه با مواد مخدر از ظرفيت شبكه انساني تبليغ دين استفاده خواهد شد و هماهنگي لازم جهت تبليغ مؤثر در آن روز صورت مي گيرد.

جمعه 24 خرداد 1392 - 20:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری