يكشنبه 22 تير 1399 - 23:55
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

15 خرداد سرآغاز حماسه بزرگ سياسي ملت ايران بود

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي در جمع فعالان فرهنگي شهر خورموج که در گلزار شهداء جمع شده بودند گفت: 15 خرداد سرآغاز حماسه بزرگ سياسي ملت ايران بود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سعيد توکليان در اين مراسم افزود: قيام 15 خرداد، نقطه عطفي در تاريخ مبارزات ملت ايران به رهبري حضرت امام خميني (ره) است. در سحرگاه 15 خرداد 1342، عوامل رژيم شاه به خانه ساده و بي‌آلايش حضرت امام در قم يورش بردند و امام خميني (ره) که روز پيش از آن در روز عاشوراي حسيني در مدرسه فيضيه قم، طي سخنان کوبنده‌اي پرده از جنايات شاه و اربابان آمريکايي و اسرائيلي او برداشته بودند، ‌دستگير و به زنداني در تهران منتقل شدند.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي دشتي ادامه داد: هنوز چند ساعتي از اين حادثه نگذشته بود که خيابان‌هاي شهر قم زير پاي مردان و زنان مسلمان و انقلابي که به قصد اعتراض از خانه‌هايشان بيرون آمده و به حمايت از رهبرشان فرياد برآورده بودند، به لرزه درآمد.

توکليان 15 خرداد 92 تصريح کرد: همين صحنه در تهران و چند شهر ديگر به وجود آمد تظاهرات مردم رژيم را سخت به وحشت افکند و براي سرکوب اين قيام تاريخي به اسلحه روي آورد. در اين روز حدود 15 هزار نفر مسلمان انقلابي به خاک و خون کشيده شدند و بدين ترتيب تاريخ ايران اسلامي در روز 15 خرداد ورق خورد و فصل جديدي در رويارويي مستضعفان با مستکبران گشوده شد.

سه‌شنبه 21 خرداد 1392 - 15:12
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری