سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 14:15
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

انتخابات در کشور ما تجلي سياست و ديانت است

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ گفت: انتخابات در کشور ما تجلي سياست و ديانت است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام حسين علي قمري نيا در نشست با محمدعلي پورمختار، نماينده مردم کبودراهنگ و بهار در مجلس و رييس کميسيون اصل 90 قانون اساسي کشور، گفت: انتخابات در کشور ما تجلي سياست و ديانت است که در اين بين روحانيون هدايتگر مردم به سمت برگزاري انتخاباتي باشکوه و سالم هستند و بايد تلاش کنند تا در اين راستا نقش خود را به خوبي ايفا کنند.

وي با اشاره به حساسيت‌ بالاي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري افزود: اين موضوع از نامگذاري سال جاري از سوي مقام معظم رهبري با عنوان سال حماسه سياسي، حماسه اقتصادي بيش از پيش قابل درک است.

حجت الاسلام قمري نيا با بيان اينکه حضور حداکثري مردم در پاي صندوق‌هاي راي و انتخاب فرد اصلح در تحقق حماسه سياسي نقش کليدي و مهم دارد، تصريح کرد: برهمين اساس هر يک از اقشار جامعه وظيفه دارند تلاش خود را براي تحقق اين مهم به کار گرفته و از همه توان و ظرفيت‌هاي موجود بهره بگيرند.

وي از روحانيون به عنوان يکي از مهمترين اقشاري که در همه مقاطع و صحنه‌هاي مهم و حساس نظام نقش مهم و بي‎بديلي را ايفا کند نام برد و گفت: روحانيون و مبلغان ديني به عنوان سربازان امام زمان(ع) و پيشگامان حزب خدا و مدافعان ارزش‌هاي ديني در کشور شناخته مي‎شوند، اين قشر در راهنمايي و هدايت داراي نقش انکارناپذيري هستند زيرا که قشر وسيعي از مردم، تفکرات و اظهارات آن‎ها را به عنوان منبعي مطمئن مورد پذيرش قرار مي‎دهند.

وي بر ضرورت ارتقاي آگاهي روحانيون و طلاب تأکيد کرد و گفت: روحانيان زماني مي‎توانند موثر واقع شوند که نسبت به مسائل روز و حساس کشور آگاهي لازم را داشته باشند و احساس تکليف کنند.

اين مقام مسئول تصريح کرد: مردم به روحانيان به چشم جمعيت مورد اعتماد نگاه مي‎کنند و بر همين اساس ضروري است تا از نقش راهبردي و تاثيرگذار اين قشر در تحقق حماسه سياسي و انتخاب فرد اصلح بيشترين بهره را گرفت.

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ در پايان انتخاب فرد اصلح را بارزترين مصداق شايسته‌سالاري و مردم‌سالاري ديني دانست و گفت: اداره و روحانيان اين شهرستان تمام تلاش و توان خود را براي تحقق اين مهم به کار گرفته اند و در هدايت و اطلاع رساني مردم کوتاهي نخواهند کرد.

سه‌شنبه 21 خرداد 1392 - 14:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری