شنبه 14 تير 1399 - 6:52
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم شهادت امام کاظم(ع) در رهن گناباد برگزار شد

روحاني مستقر روستاي رهن از برگزاري مراسم عزاداري شهادت امام موسي کاظم(ع) در اين روستا خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي، حجت‎الاسلام عليرضا طالبي با اعلام اين خبر، گفت: اين مراسم بعدازنماز مغرب و عشا با حضور نمازگزاران در محل مسجد جامع اين روستا برگزار شد.

وي در اين مراسم گفت: دوران امامت حضرت ابي الحسن موسي بن جعفر (ع) يکي از مهمترين مقاطع زندگينامه ي ائمه عليهم السلام است به طوري که دو تن از مقتدرترين سلاطين بني عباس - منصور و هارون - و دو تن از جبّارترين آنان - مهدي و هادي - در آن حکومت مي کردند.

حجت‎الاسلام طالبي با بيان اينکه بسياري از قيام ها و شورش ها سرکوب شده، فتوحات تازه و غنايم و اموال وافر، بر قدرت و استحکام تخت عباسيان افزوده بود، افزود: جريان هاي فکري و عقيدتي در اين دوران، برخي به اوج رسيده و برخي زاده شده و فضاي ذهني را از تعارضات، انباشته کرده بود و ميدان را برعَلَم دارانِ صحنه ي معارف اصيل اسلامي و صاحبان دعوت علوي، تنگ و دشوار ساخته بود.

وي افزود: در اين دوران، تنها چيزي که مي توانست مبارزه و حرکت فکري و سياسي اهل بيت عليهم السلام و ياران صديق آنان را رشد و استمرار بخشد، تلاش خستگي ناپذير و جهاد خطير آن بزرگواران بود توسل به شيوه ي الهي «تقيه» بود.

سه‌شنبه 21 خرداد 1392 - 12:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری