دوشنبه 4 تير 1397 - 4:52
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس اداره تبليغات اسلامي حاجي آباد به مناسبت رحلت امام(ره):

امام خميني(ره) موفق‌ترين رهبر قيام اسلامي در طول دوره غيبت کبري بود

رئيس اداره تبليغات اسلامي حاجي آباد به مناسبت رحلت امام(ره)گفت: امام (ره) موفق‌ترين رهبر قيام اسلامي در طول دوره غيبت کبري بود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت‌الاسلام اسماعيل فواديان ضمن عرض تسليت فرارسيدن ارتحال ملکوتي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران به ويژگي‌هاي امام راحل(ره)اشاره کرد و يکي از ويژگي‌هاي ايشان را خالي بودن از هواي نفس دانست.وي با تصريح بر اينکه قرآن مقام مجاهدين في سبيل‌الله را برتر از ديگران مي‌داند، گفت: امام (ره) سياستمدار و مجاهد في‌سبيل‌الله بودند.

حجت الاسلام فواديان مهارت امام راحل در علوم‌ عقلي‌ و نقلي را کم‌نظير خواند و اذعان کرد: امام‌ (ره) حداقل‌ سي‌ سال‌ بهترين‌ و بزرگ‌ترين‌ کرسي‌ تدريس‌ شيعه‌ را به‌‌عهده‌ داشتند.

وي به سالروز عروج ملکوتي امام راحل اشاره کرد و گفت: امام (ره) شخصيتي بودند که وقتي رهبري اين انقلاب با عظمت را به‌دست گرفتند اهداف سه‌گانه‌اي را در نظر داشتند که به همه اهداف خود رسيدند.وي امام (ره) را موفق‌ترين رهبر قيام اسلامي در طول دوره غيبت کبري دانست و تصريح کرد: امام (ره) براي ملت ايران بهترين ياور بودند.

حجت الاسلام فواديان با بيان اينکه امام خميني(ره) تئوري پرداز ولايت فقيه بودند بيان داشت: ايشان خود پاي کار ايستادند تا آن را به ثمر نشانند، بسياري فکر مي‌کردند پس از پيروزي انقلاب در ايران تغييراتي جزئي در نظام سياسي کشور اتفاق خواهد افتاد، ولي امام اعتقاد داشتند قانون اساسي نياز به تغيير جدي دارد و بايد نظامي مبتني بر ولايت فقيه شکل بگيرد.

وي ادامه داد: انديشه امام بر اساس عزت و شوکت جامعه مسلمين است که بر اساس آن کافرين نبايد بر مسلمين سلطه داشته باشند و امروز افراد بسيار زيادي در دنيا علاقه‌مند هستند با اين انديشه امام آشنا شوند.

رئيس اداره تبليغات اسلامي حاجي آباد با اشاره به آغاز رهبري امام خامنه‌اي، اذعان کرد: ملت ايران از 24 سال قبل که رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي آغاز شده است با ايشان بيعت کردند و تاکنون در تمام صحنه‌ها حضور داشته‌اند و مطيع ولايت ايشان هستند.

سه‌شنبه 21 خرداد 1392 - 8:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری