شنبه 25 مرداد 1399 - 15:35
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

عدالت ، شاخصه و تراز نهضت عاشورا

مديرکل اداره تبليغات اسلامي استان البرز، با بر شمردن برخي عناصر و ويژگي‌هاي نهضت حسيني اظهار داشت: عدالت شاخصه و تراز نهضت عاشوراست .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استن البرز ، حجت الاسلام سيد عباس مسعودي ،مديرکل تبليغات اسلامي استان البرز، با بر شمردن برخي عناصر و ويژگي‌هاي نهضت حسيني اظهار داشت: عدالت شاخصه و تراز نهضت عاشوراست چرا‌‌که امام حسين‌ عليه السلام قصد نداشت با کسي مماشات و مسامحه کند.

وي همچنين رهبري صالح و برجستگي حريت و حفظ کرامت بشري را از ديگر ويژگي هاي نهضت حسيني عنوان کرد و گفت: در حالي‌که بني‌اميه سعي مي‌کرد ظاهري از اسلام را زنده کند و جامعه را به سمت يک سقوط اخلاقي سوق دهد، امام حسين عليه السلام با نهضت تاريخي خود سبب شد فضاي سالم تربيتي شکل بگيرد.

حجت الاسلام مسعودي ، با تاکيد بر ضرورت شناخت دقيق از ارزش ها گفت: مبلغان، روحانيون و مداحان و معلمان بايد تلاش کنند با بياني شيوا و رسا در جهت تبيين ارزش ها براي عموم مردم جامعه گام بردارند و مطمئن باشند هرچه شناخت جامعه از ارزش ها بيشتر باشد باورها و اعتقادها راسخ تر و جامعه اي مصون تر خواهيم داشت.

مدير کل تبليغات اسلامي استان البرز ، در ادامه با بهره گيري از جمله « کل يوم عاشورا و کل ارض کربلا » گفت :حيات جويندگان سعادت و زندگي آنان، بسته به ميزان معرفت آنها از واقعه عاشورا و شناخت دقيق خالق اين حادثه بزرگ ،« امام حسين عليه السلام» دارد ، چرا که سالارشهيدان راه صحيح و سبک زندگي اسلامي را به خوبي در حادثه عاشورا به منصه ظهور گذاشت و اهل بيت آن بزرگوار با تحمل مصائب و بردباري در مقابل همه سختي ها ، درس مقاومت ، ايثار ، ايستادگي در مقابل همه تحريم هاي دشمن و... را به آيندگان به خصوص شيعيان و محبين اهل بيت عليهم السلام آموختند

شنبه 18 خرداد 1392 - 23:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری