پنجشنبه 3 خرداد 1397 - 8:19
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

مردم ولايتمدار استان سمنان بار ديگر عشق و ارادت خود را به رهبر کبير انقلاب اسلامي ابراز کردند

بيش از شش هزار نفر از مردم ولايتمدار استان سمنان با حضور در مرقد مطهر رهبر کبير انقلاب اسلامي بار ديگر عشق و ارادت خود را به مقام شامخ امام راحل ابراز کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، اعزام زائران خميني کبير که از عصر دوشنبه آغاز شده بود، بامداد سه شنبه نيز از نقاط غربي استان سمنان ادامه يافت، هزاران نفر از دوستداران ولايت و شيفتگان خميني کبير از شهرهاي سمنان، گرمسار، مهديشهر، آرادان و ... خود را به حرم مطهر آن حضرت رساندند.

زائران خميني کبير از استان سمنان توسط يک رام قطار و قريب 150 دستگاه اتوبوس عازم تهران شدند و بار ديگر عشق و ارادت خود را به رهبر کبير انقلاب اسلامي ابراز کردند.

در اين ارتباط نيروهاي بسيجي، هلال احمر، سازمان تبليغات اسلامي و ... براي پشتيباني و ارائه خدمات به زائران نيز همراه با زائران خميني کبير از استان سمنان رهسپار حرم يار شدند.

در بيست و چهارمين سالگرد عروج ملکوتي روح خدا خميني کبير هزاران نفر از مردم استان سمنان با حضور در آئين هاي عزاداري عشق و ارادت خود را به پيرجماران ابراز کردند.

شيفتگان خميني کبير در آئين هايي که در نقاط مختلف استان سمنان برگزار شد بار ديگر نسبت به روح بلند خميني کبير (ره) ابراز ارادت و وفاداري کرده و عزم خود را براي تداوم راه و هدف ايشان اعلام کردند.

برگزار مراسم سالگرد ارتحال امام خميني(ره) در مسجد امام سمنان

مدير کانون فرهنگي محمد رسول الله سمنان با بيان اينکه مراسم سالگرد ارتحال امام خميني (ره) در مسجد امام برگزار شد افزود: اين مراسم، با همکاري شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي، دبيرخانه نظارت برکانون هاي فرهنگي هنري مساجد و ستاد بزرگداشت ارتحال امام در استان برگزار شد.

هاشم مشيري با اشاره به لزوم تلاش در راستاي تحقق آرمان هاي بنيانگذار کبير انقلاب اظهار کرد: بعد از امام خميني (ره)، مقام معظم رهبري راه ايشان را ادامه دادند و تأکيد ايشان نيز بر اين است که در تمامي زمينه ها بايد به دنبال انديشه هاي حضرت امام (ره) باشيم.

وي تأکيد کرد: در سال جاري در آستانه انتخابات و حماسه سياسي قرار داريم که اين کار در راستاي انديشه هاي امام، مردم سالاري ديني و اسلاميت و جمهوريت است که در قالب قوانيني اسلامي، انتخابات به عنوان نظر جمهوريت برگزار مي شود.

برگزاري مراسم گراميداشت 15 خرداد در مسجد المهدي (عج) سمنان

مدير کانون فرهنگي محمد رسول الله سمنان همچنين در خصوص برگزاري مراسم گراميداشت 15 خرداد نيز گفت: همچنين مراسم گراميداشت اين روز در مسجد المهدي (عج) سمنان برگزار شد.

مشيري تبيين نقش مردم و رهبري و روحيه شهادت طلبي مردم را از مهم‌ترين محورهاي اين مراسم عنوان کرد و گفت: تبيين عوامل و بسترهاي شکل گيري و ثمرات اين قيام از ديگر رويکردهاي اين مراسم به شمار مي‌رود.

وي 15 خرداد را استمرار حرکت عاشورا برشمرد و افزود: حضرت امام معتقد بودند که جايگاه و اهميت 15 خرداد در نهضت اسلامي ايران مثل جايگاه و اهميت عاشورا در نهضت حضرت امام حسين(ع) است.

عزت و اقتدار جمهوري اسلامي ايران ثمره نهضت امام خميني (ره) است

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نيز در آئيني با حضور دانشگاهيان سمنان گفت: شخصيت ها را بايد با آثار آنها شناخت و انقلاب اسلامي مهمترين اثر خميني کبير (ره) است.

آيت الله غلامعلي نعيم آبادي افزود: امام راحل را بايد از ايمان به خدا و انقلابي که تاسيس کرد شناخت، انقلابي که ريشه در اسلام دارد و مسلمانان جهان را شيفته خود کرد.

همچنين در آئيني که در سمنان برگزار شد يکي از روحانيان ، امام خميني را احياء گر اسلام در عصر کنوني خواند و افزود: عزت و اقتدار جمهوري اسلامي ايران ثمره نهضت امام خميني (ره) است.

حجت الاسلام علي محمدي افزود: دشمنان در طول سي و چهار پس از پيروزي انقلاب در صدد نابودي اين انقلاب بوده اند که استقامت مردم غيور ايران اسلامي موجب اتقدار اين نظام در عرصه هاي جهاني شد.

در سراسر استان سمنان مراسم هاي متعددي براي بزرگداشت سالروز ارتحال جانسور بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و 15خرداد برگزار شد.

شنبه 18 خرداد 1392 - 10:10
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری