پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 10:32
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم شهادت امام کاظم (ع) وارتحال امام خميني (ره) توسط خانه قرآن عقيله بني هاشم (س) قاين

به همت خانه قرآن عقيله بني هاشم (س) روستاي نوغاب شهرستان قاين، مراسم سالروز شهادت امام موسي کاظم (ع) و ارتحال حضرت امام خميني (ره) در اين روستا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، حوا دشتي نوغاب چهارشنبه 15 خرداد در گفتگوي تلفني با رابط خبري شهرستان قاين از برگزاري مراسم سالروز شهادت امام موسي کاظم (ع) و ارتحال حضرت امام خميني (ره) در اين روستا خبر داد.

وي افزود: در اين مراسم حجت الاسلام صحرانژاد روحاني مستقر روستا ضمن تسليت اين ايام با اشاره به وضعيت حکومت عباسيان گفت: حکومت هارون الرشيد نسبت به امام موسي کاظم (ع) بسيار سخت گيري مي‌کرد و علاوه بر محدوديت‌هائي که عليه امام (ع) اعمال کرده بود وي رابه مدت 14 سال در حبس و زندان کرد بطوريکه تقريبا" ارتباط مردم با امام موسي کاظم (ع) قطع شده و يا به حداقل رسيده بود.

حجت الاسلام صحرانژاد در ادامه در سخناني به برخي امتيازات و ويژگيهاي منحصر بفرد امام راحل (ره) اشاره کرد و گفت: امام خميني (ره) علاوه بر جايگاه علمي والايي که در بين علماي اسلام داشتند داراي جامعيت خاصي در درک و تبيين اسلام ناب محمدي بود.

صحرانژاد با اشاره به ويژگيهاي شخصيتي حضرت امام خميني(ره) اظهار داشت: يکي از رسالتهايي که در دين اسلام در حوزه اجتماعي بعنوان يکي از رسالتهاي محوري تعريف شده و مطرح است رسالتي الهي بوده که بويژه پس از معصومين بعهده علما گذاشته شده است.

وي افزود: امام خميني (ره) خورشيد فروزاني بود که ابعاد وجودي اش براي ما و حتي کساني که در نزديکي ايشان بودند ناشناخته مانده است.

وي تعبد بي نظير را بعد ديگري از شخصيت امام خميني (ره) دانست و افزود: اقامه نماز شب ايشان حتي در سفر از پاريس به تهران ترک نشد و يا لغو تمام برنامه ها در ماه رمضان براي مناجات با خدا، گريه ها و تهجد هاي و زيارت جامعه کبير هر شب در حرم حضرت امير المومنين(ع)، گوشه هايي از تعبد امام (ره) است.

حجت الاسلام صحرانژاد در پايان حضور حداکثري مردم در پاي صندوقهاي راي را خواستار شد.

شنبه 18 خرداد 1392 - 9:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری