دوشنبه 16 تير 1399 - 7:33
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

همايش امام خميني(ره) بيدارگر معاصر در تايباد برگزار شد

با حضور ائمه جمعه و جماعات تشيع و تسنن شهرستانهاي تايباد،تربت جام و باخرز همايش امام خميني(ره) بيدارگر معاصر در تايباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي، حجت‌الاسلام حسين كريمي رئيس اداره تبليغات اسلامي تايباد 16خرداد ماه 1392با اعلام اين خبر گفت: همايش امام خميني(ره) بيدارگر معاصر با حضور ائمه جمعه،علماو طلابتشيع و تسنن شهرستانهاي تايباد،تربت جام و باخرز، مسئولين شهرستان و معاون امور بين الملل حوزه هاي علميه کشور و نماينده مجلس در محل مسجد جامع احناف اهل سنت تايباد برگزار شد.

حجت الاسلام محمد حسن زماني معاون امور بين الملل حوزه هاي علميه کشور و عضو مجمع تقريب مذاهب در جمع علما به بيان مشاهدات خويش و آثاري که امام امت در بين کشورها بجا گذاشته پرداخت و اظهار کرد: انقلاب ما در دنيا جا باز کرده و ما در دنيا افتخار مي کنيم که در بين 54 کشور اسلامي تنها کشوري هستيم که عناصر و ارکان حکومت را از اسلام ناب محمدي اخذ کرده و قانون اساسي ما از قرآن اتخاذ شده است و اين درحالي است که کشورهاي دنيا برخي قوانين غربي دارند و برخي هنوز قانون ندارند و يا درحال تدوين قانون هستند.

معاون امور بين الملل حوزه هاي علميه کشور افزود: تنها کشوري هستيم که عالم ديني و مجتهد جامع الشرايط رهبري امت را بدست گرفته و افتخار مي کنيم که در کشور ما پس از پيروزي انقلاب يک قانون ضد قرآني و اسلامي تصويب نشده است.

حجت الاسلام زماني گفت: امام دو هدف را دنبال مي کرد يکي استقرار حاکميت صد درصدي اجراي قوانين قرآني و ديگري عرضه اسلام به کشورهاي جهان در مرحله اول به کشورهاي اسلامي و با ارسال مبلغ به کشورهاي غير اسلامي اين اهداف را اجرا مي کرد.

وي افزود: طبق آمارگيري که سازمان ملل انجام داد عليرغم اينکه جمعيت مسيحيت جهان بيشتر است ولي دين اسلام رتبه اول جهاني را بدست آورده است و اين باعث نگراني آمريکا شده است لذا سعي مي کنند جلو پيشرفت اسلام و ايران را بگيرند.

معاون امور بين الملل حوزه هاي علميه کشور گفت: امام قبل از اينکه سياست مدارباشد عرفان و اخلاق و معنويت ايشان بود که توانست در دل مردم جهان جا باز کند.

حجت الاسلام زماني به جايگاه وحدت اشاره کرد و افزود: وحدت تاکتيکي کاري از پيش نمي برد، وحدت بايد ريشه اي باشد حتي اگر دشمن مشترک نداشته باشيم.

در ادامه اين همايش مولوي حافظجي، از وعاظ شهرستان با مقايسه ايران قبل و بعد از انقلاب اسلامي به رهبري امام راحل گفت: اگر مي خواهيد بدانيد که امام چه کرد از علما دوران گذشته بپرسيد که نظام ستم شاهي چه بر سر مساجد و حوزه هاي علميه آورده بود.

وي با ذكر حديثي از پيامبر گفت: جز تاييد خدا هيچ چيز ديگر باعث انقلاب نشد و تاييد خدا بود که توسط امام دين اسلام نصرت يافت.

حافظجي افزود: خداوند قبل از اين که بخواهد به کسي عزت بدهد چهار چيز را به شخص مي دهد يکي اين است که خداوند محبت از او را در دل مومنين مي اندازد و ديگر اينکه حق را بر زبان وي جاري مي کند و ديگر آن است که کفار از او ترس دارند و آخر اين است که لشکرياني که چشم ها او را نديده اند تاييد مي کند.

همچنين در اين همايش، غلامرضا اسداللهي نماينده مردم تايباد، تربت جام و باخرز در مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: امروز بحمدالله با توجه به ماهيت حکومت اسلامي زمينه ايجاد شده که علما رسالت خود که تداوم رسالت انبيا است انجام دهند.

نماينده مردم تايباد، تربت جام و باخرز در مجلس شوراي اسلامي گفت: امروز ايران اسلامي هزينه استقلال خود را مي دهد چرا که يکي از راهبردهاي دشمنان ايجاد اختلاف است و مردم ما بدانند از اين اختلافات هيچ کس جز دشمن سود نمي برد لذا بايد ياد بگيريم با اعتقادات همديگر احترام بگذاريم و نگذاريم حواشي متن شود و متن در حاشيه قرار گيرد.

شنبه 18 خرداد 1392 - 9:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری