پنجشنبه 25 مهر 1398 - 11:56
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم بزرگداشت شهداي 15 خرداد در ني ريز

با هماهنگي اداره تبليغات اسلامي ني ريز مراسم بزرگداشت شهداي قيام 15 خرداد وشهادت امام موسي کاظم(ع) در مهديه هيئت زرمندگان اين شهرستان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي فارس، حجت الاسلام سيد محمود حسيني سيرجاني امام جمعه شهرستان سيرجان به عنوان سخنران اين مراسم با ذکر حديثي از موسي ابن جعفر(ع) گفت: انسان هايي که به آخرت ايمان دارند فريب زرق و برق دنيا را نمي خورند، لذا هرچه انسان از دنيا شناخت داشته باشد معرفت او نسبت به خداوند بيشتر مي شود و در مي يابد که در برابر عظمت خداوند تهي دست است.

وي تصريح کرد: امام بزرگوار براي رضاي خداوند و دين مردم کار و تلاش کرد و در اين راه ثابت قدم بود و قرآن و ارزشهاي اسلامي را در جامعه احياء کرد.

امام جمعه سيرجان افزود: حضرت امام خميني (ره) به مسلمان و مستضعفان جهان عزت و بزرگي بخشيد و اگر امروز نام اسلام در دنيا زنده است به خاطر زحمات ، تلاش و اخلاص امام راحل است.

حجت الاسلام حسيني سيرجاني خاطر نشان کرد: گراميداشت قيام خونين 15 خرداد و شهداي والا مقام آن و از همه مهمتر انتقال ياد و خاطره اين حوادث به نسل جوان حائز اهميت است و بايد تمامي توان خود را در اين راه بکار گيريم.

گفتني است در اين مراسم مداح اهل بيت حاج کاظم محمدي از مداحان سرشناس استان فارس در سوگ امام راحل و شهداي قيام خونين 15 خرداد و همچنين شهادت امام موسي ابن جعفر(ع) به مداحي و مرثيه سرايي پرداخت.

جمعه 17 خرداد 1392 - 21:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری