جمعه 26 دی 1399 - 18:44
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

استقبال گسترده معتكفين از برنامه هاي فرهنگي اعتکاف

رئيس اداره تبليغات اسلامي چناران از استقبال خوب و گسترده معتكفين از برنامه هاي فرهنگي مراسم معنوي اعتکاف در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي چناران ، حجت الاسلام مهدوي پارسا اعتکاف سال جاري شهرستان را که کاملا مردمي اداره مي شد، بر اساس نظر معتکفين بسيار عالي و رضايت بخش توصيف کرد و از تمامي خدمتگزاران که با هدف جلب رضايت الهي تلاش مي کردند ، علي الخصوص حجت الاسلام مصطفايي که مسئوليت کميته مردمي اعتکاف را بر عهده داشت ، تشکر و قدرداني كرد.

وي استفاده از اساتيد برجسته کشوري و استاني ، تشکيل حلقه هاي معرفت در قالب حلقه هاي احکام، اعتقادات، تصحيح قرائت نماز و وضو، ازدواج و همسرداري را از جمله برنامه هاي مورد استقبال معتكفين عنوان کرد .

رئيس اداره تبليغات اسلامي چناران با اشاره به فطرت الهي انسانها، روح و جان را نيازمند نيايش و ارتباط با خدا دانست و اعتکاف را فرصتي براي صيقل دادن روح و روان و زدودن زنگار غفلت و گناه از دل انسانها و نزديک تر شدن به حضرت معبود ذکر کرد.

وي همچنين نزديک بودن ايام معنوي اعتکاف به انتخابات و خلق بزرگترين حماسه سياسي سال جاري کشور را فرصت مناسبي براي بيان معيارهاي انتخاب اصلح و تشويق معتکفين براي حضور باشکوه در انتخابات دانست و ضمن تقدير از حجت الاسلام تاجي ، افزود: بيانات اخلاقي و سياسي امام جمعه چناران در خطبه هاي نماز جمعه و در جمع معتکفين بسيار ارزشمند و راهگشا بود که استقبال معتکفين را به همراه داشت.

مهدوي پارسا ، تلاش اساتيد و مسئولين فرهنگي را در چناران و گلبهار ستود و براي آنان آرزوي موفقيت كرد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي در پايان با اشاره به اينکه حضور و خدمت خالصانه به هر ميزاني که باشد در نزد خداوند محفوظ است و بهترين پاداشها را در پي خواهد داشت، از شرکت همه معتکفين که زمينه توفيق خدمت و موجبات رحمت الهي را فراهم آورده بودند و همچنين از اعضاي ستاد ساماندهي شئون فرهنگي، امام جمعه و فرماندار شهرستان که با حضور و سخنراني و استفاده از فضاي معنوي اعتکاف ، همکاري لازم را داشتند،قدرداني كرد.

يادآور مي شود ، مراسم معنوي اعتکاف در سال جاري با شركت 450 نفر در مساجد صاحب الزمان (عج) و محمد رسول الله (ص) چناران و مساجد گلبهار و گلمكان برگزار شد.

شنبه 11 خرداد 1392 - 12:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری