چهارشنبه 24 مهر 1398 - 7:58
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

اعمال ام داوود در مساجد شهرستان بشرويه برگزار شد

مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان بشرويه از برگزاري اعمال ام داوود در مساجد برگزار کننده اعتکاف شهرستان بشرويه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان‌جنوبي، حجت الاسلام رضا بهشتي فر مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان بشرويه در تشريح اين خبر اظهار داشت: يکي از عبادتها و دعاهاي معروف که در ايام البيض ماه رجب به انجام آن تأکيد شده، اعمال ام‏ داوود است.

حجت الاسلام بهشتي فر افزود: در کتب ادعيه نقل شده، جواني در عراق که اهل معرفت بود به دست منصور دوانيقي به مدت طولاني در زندان او گرفتار شده بود که نامش داوود بود؛ مادرش تاب و توان خود را در فراق پسر از دست داده بود، روزي به خدمت امام صادق(ع) رفت و داستان را نقل کرد و از آن حضرت چاره‏ جويي کرد و آن حضرت قرائت دعاي «استفتاح» را در نيمه ماه رجب به او توصيه کردند که بعدها به دعاي ام داوود مشهور شد.

وي در ادامه گفت: در سومين روز برگزاري مراسم معنوي اعتکاف از ساعت 3 بعدازظهر روز پانزدهم رجب، معتکفين اعمال ام داوود را با حضور قاريان و مداحان اهل بيت (ع) آغاز کردند و در فضايي پر از معنويت به راز و نياز با خداوند پرداختند.

بهشتي فر افزود: علاوه بر معتکفين بسياري از مردم که فرصت و سعادت حضور در اعتکاف را پيدا نکرده بودند سعي کردند با شرکت در مراسم ام داوود از اين فضاي معنوي استفاده کنند.

شايان ذکر است اين مراسم در 7 مسجد شهرستان بشرويه با حضور روحانيون در جمع معتکفين برگزار شد.

پنجشنبه 9 خرداد 1392 - 10:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری