سه‌شنبه 30 مهر 1398 - 12:22
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم سوگواري وفات حضرت زينب کبري(س) در مسجد محمد رسول الله(ص) درميان

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري مراسم عزاداري روز وفات حضرت زينب کبري(س) در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسديه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي،حجت الاسلام محمد هادي نودهي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت:در روز رحلت حضرت زينب (س)مراسم عزاداري با حضور مسئولين ادارات شهرستان و مردم متدين شهر اسديه در مسجد محمد رسول الله (ص) برگزار شد.

در اين مراسم ابتداء امام جمعه شهر اسديه بابيان نکاتي از زندگي حضرت زينب (س) به اهميت ويژه صبر و استقامت در زندگي آن حضرت اظهارداشت: در آموزه هاي ديني از جايگاه صبر به منزله سر نسبت به بدن تعبير شده است.

وي با اشاره به اينكه حضرت زينب(س) پرورش يافته دامان نبوت و تربيت شده ولايت بود، ادامه داد: آن حضرت در مدرسه امامت درس ادب را آموخته بودند و در رفتار و گفتار خويش همواره ادب را رعايت مي کردند و همين مسئله باعث شد که زنان بسياري در آن زمان ايشان را الگوي خود بدانند و تا امروز نيز نه تنها الگوي بانوان بلکه الگويي براي تمامي مسلمانان هستند.

درادامه اين مراسم اصغري از مربيان هاديان سياسي بسيج با بيان نکاتي از زندگي عقيله بني هاشم به روز سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر اشاره کرد و فتح خرمشهر را حاصل رشادتهاي کم نظير رزمندگان اسلام دانست.

هادي سياسي كشور،‌صبر و استقامت را رمز موفقيت و پيروزي در مقابل دشمنان برشمرد و تأكيد كرد: عقيله بني هاشم در مدرسه امامت درس ادب را آموخته بودند و الگويي براي مردان و زنان مسلمان است.

اصغري، با بيان اين كه امروز شاهد اقتدار و عزتمندي نظام اسلامي در سراسر دنيا هستيم و روز به روز نيز بر عزت نظام افزوده مي‌شود،‌افزود: دشمنان با توطئه‌هاي فراوان براي تضعيف نظام اسلامي اهتمام دارند و به فضل خدا بار ديگر با خلق حماسه سياسي شاهد ناکامي دشمنان خواهيم بود.

استاد حوزه علميه قم تأكيد كرد: وظيفه همه اقشار جامعه در شرايط كنوني پاسداري از دستاوردها و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي ايران است که بر همين اساس، مشاركت پر شوردر انتخابات و انتخاب فرد اصلح مي تواند نقش موثري در تداوم حركت پرشتاب كشور به سوي پيشرفت و صيانت از ارزش ها داشته باشد.

اين مراسم با نوحه سرايي وسينه زني در سوگ زينب کبري (س) پايان رسيد.

پنجشنبه 9 خرداد 1392 - 10:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری