يكشنبه 28 مهر 1398 - 4:33
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم شام غريبان حضرت زينب (س) توسط خانه قرآن معرفت قاين

مسئول خانه قرآن معرفت روستاي نوغاب پسکوه وابسته به اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين از برگزاري مراسم شام غريبان حضرت زينب (س) توسط اين خانه قرآني خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، فاطمه عرب مسئول خانه قرآن معرفت دوشنبه 6 خرداد 92 در ديدار با مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين از برگزاري مراسم شام غريبان حضرت زينب (س) توسط خانه قرآن معرفت و با حضور قرآن آموزان اين خانه قرآن و عموم مردم در مسجد صاحب الزماني (عج) اين روستا خبر داد.

وي افزود: حجت الاسلام عرب روحاني مستقر روستا در اين مراسم گفت : حضرت زينب 5 سالي در دوران پيامبر زندگي کرد و اين فرصتي بود که وي از تابش نور وجود پيامبر بهره گيرد و پيامبر رحمت، او را در دامان مهر و عطوفت خود نوازش کند و از جرعه‌هاي معرفت سيراب سازد و حديث صبر و استقامت در دفتر وجودش بنگارد.

وي افزود: از آنجايي که پيامبر(ص) بر مصيبت ها و ناگواري هاي مسير زندگي زينب (س) به خوبي واقف بود و مي دانست که تاب تحمل اين رنج‌ها و حوادث ناگوار را تنها روحي بلند و قلبي چون کوه و دلي سرشار از عشق به خدا خواهد داشت که همه اين ها در وجود مقدس اين بانوي بزرگوار نهاده بود.

در پايان مداحان و ذاکران اهل بيت (ع) در سوگ ام المصائب مديحه سرايي کردند.

سه‌شنبه 7 خرداد 1392 - 9:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری