جمعه 3 اسفند 1397 - 14:35
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان:

برگزاري مراسم اربعين شهداي گمنام در تاكستان

مراسم اربعين خاكسپاري دو تن از شهداي گمنام دوران دفاع مقدس با حضور حجت الاسلام مرتضي كريمي رئيس اداره تبليغات اسلامي تاكستان،مسئولين استاني و شهرستاني و جمعي از اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي تاكستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين،مراسم اربعين خاكسپاري دو تن از شهداي گمنام دوران دفاع مقدس با حضور حجت الاسلام مرتضي كريمي رئيس اداره تبليغات اسلامي تاكستان،مسئولين استاني و شهرستاني و جمعي از اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تاكستان در مسجد پيامبر اعظم(ص)اين دانشگاه برگزار شد.

در اين مراسم كه شنبه 4 خرداد ماه 92 برگزار شد،حجت الاسلام صابري اراكي از وعاظ تهران طي سخناني اظهار داشت:دشمنان نظام همواره ادعا دارند که فرهنگ شهادت در بين مردم ايران به فراموشي سپرده شده است،اما امروز حضور بي نظير اقشار مختلف مردم به ويژه اساتيد و دانشجويان در مراسم اربعين خاكسپاري شهداي گمنام تاكستان نشان داد که اين فرهنگ در گوشت و پوست و استخوان مردم وجود دارد و همواره مردم در ميثاق با شهدا و رهبري ثابت قدم و استوار هستند و اين مشت محکمي بر دهان ياوه گويان،استکبارجهاني و دشمنان نظام خواهد بود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به ايثار و فداکاري شهداء در دوران دفاع مقدس اشاره كرد و افزود:دوام و بقاي نظام و پيروزي در دفاع مقدس مرهون شجاعت و ايثار شهدا است که با خلوص نيت اين راه بزرگ را انتخاب کرده و با ريختن خون خود در راه نظام و انقلاب،موجبات عزت و سربلندي کشور را فراهم كرده اند.

حجت الاسلام صابري اراكي شهداء را اسوه هاي ايثار و فداکاري و شجاعت برشمرد و اظهار داشت:شهدا با ريختن خون خود و گذشتن از زندگي دنيوي،زيبايي بزرگي را خلق کردند،زيبايي که به رنگ ايثار،فداکاري،شجاعت،از خودگذشتگي و در يک کلام به رنگ خدا مي ماند.

اين كارشناس مذهبي،فرهنگ شهادت را نشأت گرفته از فرهنگ عاشورا برشمرد و اظهار داشت:شهداي کربلا با علم و آگاهي از شهادت و ريخته شدن خونشان در مقابل ظلم قرار گرفتند و شهداي عزيز دوران دفاع مقدس هم با تأسي از عاشوراييان اين راه را انتخاب کردند و جانانه در برابر دشمنان ايستادگي كرده و به ديدار معبودشان شتافتند.

وي افزود:تدفين شهداي گمنام در دانشگاه مي تواند درس بزرگي براي دانشجويان و جويندگان علم باشد.دانشجويان بايد اين فرصت بزرگ را غنيمت شمارند و در اين راستا با عزم و اراده جدي به راه خود ادامه دهند.

سه‌شنبه 7 خرداد 1392 - 9:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری