پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 2:11
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني امام جمعه شهر نيمبلوک در جمع معتکفين مسجد جامع خضري

به همت نمايندگي فرهنگي تبليغي خضري دشت بياض، امام جمعه شهر نيمبلوک در جمع معتکفين خواهر مسجد جامع خضري سخنراني کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري نمايندگي فرهنگي تبليغي خضري، حجت الاسلام اسماعيل مرادي امام جمعه شهر نيمبلوک در جمع معتکفين با اشاره به القاب حضرت علي (ع)، مراسم اعتکاف در اديان قبل از اسلام و ادوار گذشته را مورد بررسي قرار داد و گفت: اعتکاف عبادتي است که در اديان ديگر نيز وجود دارد، اما آيا اعتکاف در آن اديان، همانند اعتکاف در اسلام است يا کيفيت و شرايط اعتکاف در آنها به نحو ديگري است.

امام جمعه شهر نيمبلوک افزود: آنچه از قرآن به صراحت دريافت مي شود اصل وجود عبادتي به نام اعتکاف است که در بسياري از اديان الهي، از جمله اسلام، وجود داشته است و اما چه کيفيتي و چه شرايطي، اطلاعي در دست نيست. آيا رهبانيت در مسيحيت همان اعتکاف است؟ رهبانيت به معني خلوت نشيني، گوشه گيري و پرهيز از دنيا و پرداختن به عبادت . اموري همچون خدمت به بيماران صعب العلاج و امثال آن، يکي از رايجترين آداب و مناسک آيين مسيحيت به شمار مي رود که در ظاهر شباهتهايي با اعتکاف دارد.

وي با اشاره به آياتي از قرآن کريم اظهار داشت: خداوند در قرآن به پيامبر بزرگ خود ابراهيم خليل الله و پسرش اسماعيل (ع) دستور مي دهد که خانه مرا پاک کنيد براي طواف کنندگان و معتکفان و نمازگزاران، پس به طور حتم اين عبادت در آن زمان وجود داشته و مورد رضايت خداوند نيز بوده است.

حجت الاسلام مرادي از معتکفين خواست تا از اين فرصت بدست آمده و مناسب نهايت بهره را ببرند.

اين مراسم شنبه 4 خرداد 92 برگزار شد.

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 11:30
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری