جمعه 22 آذر 1398 - 17:32
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني امام جمعه نهبندان در جمع معتکفين اين شهرستان

امام جمعه شهرستان نهبندان در جمع معتکفين شوسف، مسجد عاشوراخانه و مسجد گلستان شهر نهبندان و روستاي اسدآباد سخنراني کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام عباسعلي خزاعي امام جمعه شهرستان نهبندان با حضور در جمع معتکفين شهر شوسف، مسجد عاشوراخانه و مسجد گلستان شهر نهبندان وروستاي اسدآباد به ايراد سخن پرداخت.

وي طي سخناني با اشاره به عبوديت خالص بنده گفت: از حضرت علي (ع) پرسيدند فاصله بين عرش تا زمين چقدر راه است فرمود: بيان کلمه لا اله الا الله از روي اخلاص.

وي همچنين گفت: بايد برخي چيزها را وقتي نوبر مي کنيم از بس از ان خوشمان مي آيد باز هم براي تهيه ان اقدام مي کنيم حال با اين وجود اگر اعتکاف و اعمال ان براي شما نوبر است طعم ان را از دست ندهيد و با همين حالي که در حال اعتکافيد با همين روحيه و حال بمانيد.

وي همچنين گفت: روايتي از پيامبر هست که مي فرمايد هر کس معتکف شود ثواب دو حج و دو عمره خدا به او عطا مي کند شما حاجي مش شويد پس سعي کنيد حاجي بمانيد.

وي در ادامه گفت از حضرت امير پرسيدند: از کجا بدانيم توبه ما پذيرفته و گناهانم را آمرزيده فرمود: اگر بعد از توبه گناه را ترک کردي بدان توبه ات پذيرفته شده است و اگر ترک نکردي نه و اگر عبادتي را که انجام مي دهي شوق انجام ان را ادري بدان که عبداتت پذيرفته شده است و الا خير.

اين جلسات روز شنبه 4 خرداد 92 برگزار شد.

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 11:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری