چهارشنبه 24 مهر 1398 - 7:49
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

رييس تبليغات اسلامي خنج:

تقويت اراده يكي ازمهم ترين دست آوردهاي اعتكاف است

رييس تبليغات اسلامي خنج در جمع معتکفين گفت: تقويت اراده يكي ازمهم ترين دست آوردهاي اعتكاف است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي فارس، حجت الاسلام قاسم اسلامي نسب رييس اداره تبليغات اسلامي خنج در معيت رييس شوراي هيئات مذهبي شهرستان خنج با حضور در جمع معتكفين پيرامون آثار و بركات دنيايي و اخروي اعتكاف سخنراني كرد.

وي در بخشي از سخنان خود گفت: تقويت اراده از آثار حتمي اعتكاف در زندگي فردي انسان است. كسي كه مدتي برخلاف خواست نفساني خويش از همه لذتهاي حلال و شرعي خويش بگذرد و انس با خدا و معنويات را تمرين كند در پرتو اعمالي چون اعتكاف، كم‌كم ارتباط رواني بين انسان و مسجد، قرآن، نماز، نماز شب و ادعيه به وجود مي‌آيد؛ به نحوي كه انسان مشتاق ارتباط با اين امور مي‌ شود و دوري از آن ها برايش سخت مي‌شود.

حجت الاسلام اسلامي نسب بيان داشت: دوري از غفلت يكي از دست آوردها و آثار مهم اعتكاف به ياد خدا بودن است و معتكف با اعمالي چون نماز است که غفلت را مي ‌زدايد؛ از اين رو اعتكاف باعث دوري از غفلت مي ‌شود، غفلتي كه اگر به ذكر مبدل نشود، موجبات سقوط آدمي را فراهم مي ‌آورد.

رييس تبليغات اسلامي افزود: يكي از آثار و بركات مهم اعتكاف تقويت اراده است و انساني كه بتواند در سه روز گناه نكردن را تمرين كند و نه تنها گناه كه از لذت هاي حلال هم بگذرد مي تواند اراده كند تمام عمرش را از آنچه مورد نهي خداوند عالم قرار گرفته است پرهيز و دوري كند.

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 11:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری