پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 6:8
پربازديدترين اخبار از استان
كهگيلويه و بويراحمد
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس اداره تبليغات اسلامي گچساران گفت

واقعه عاشورا بدون حضور حضرت زينب ناتمام مي ماند

رئيس اداره تبليغات اسلامي گچساران در جمع معکفين مسجد امام حسين(ع) به وفات حضرت زينب اشاره کرد و گفت: واقعه عاشورا بدون حضور حضرت زينب(س) ناتمام مي ماند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان کهگيلويه و بوير احمد، حجت الاسلام سيد عبدالرحيم ملکوتي رئيس اداره تبليغات اسلامي گچساران نيمه رجب، هجران غم انگيز احياگر حماسه هاي جاويد کربلا، حضرت زينب(س) را تسليت گفت. و افزود: حضرت زينب(س) اين اسطوره تاريخ آمد تا صدق و وفا را به جهانيان بياموزد و متانت و وفاداري را به نمايش بگزارد.

وي در ادامه به شخصيت حضرت زينب(س) اشاره کرد و گفت: حضرت زينب(س) در خانه رفيع امامت رشد کرد و از لبان وحي علم آموخت و در دامان کرامت پرورش يافت.

وي در ادامه افزود: او فصاحت و بلاغت را از علي، نجابت را از فاطمه، صبر و شکيبايي را از حسن و مظلوميت در عين ايستادگي را از حسين آموخت و در يک کلام او روح بلند و رضا بود.

رئيس اداره تبليغات اسلامي گچساران با بيان اينکه زينب(س) در ايام کودکي با برادرش حسين(ع) انس و الفت عجيب داشت ياد آور شد: روزي حضرت فاطمه(س) نزد پدر رفت و عرض کرد: پدر جان متعجبم از محبت فراواني که ميان زينب و حسين است . که بي ديدار حسين شکيبايي ندارد. رسول خدا(ص) چون اين سخن را شنيد. آه دردناکي از سينه برکشيد و اشک ديده بر چهره روان کرد و فرمود: اي روشني چشم من، اين دختر با حسين به کربلا خواهد رفت و به هزار گونه رنج و بلا گرفتار خواهد شد.

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 11:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری