چهارشنبه 20 آذر 1398 - 21:26
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

بازديد امام جمعه و کارشناس فرهنگي تبليغات اسلامي زيرکوه از مراسم معنوي اعتکاف

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيرکوه به همراه امام جمعه حاجي آباد، از مراسم معنوي اعتکاف در اين شهرستان بازديد کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان زيرکوه، امام جمعه شهرستان زيرکوه به همراه کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان با کليه معتکفين ديدار کردند.

در اين مراسم حجت اسلام محمدرضا رجايي ضمن برشمردن بعض واجبات و محرمات اعتکاف گفت: خداوند بعضي از امور معتکف را حرام کرد که به خودي خود حرام نبود تا معتکف تمرين کند.

وي افزود: اعتکاف پرورش جسم و جان است، و روزه که خود عبادتي ارزشمند است شرط اعتکاف است. حضور در مسجد و خواندن نماز هم شرط آن است. عاکف سه روز در مسجد جامع مقيم مي گردد و جز براي ضروريات، کوي دوست را ترک نمي گويد. خود را از حلال باز مي دارد تا با تمرين بندگي، جهاد با نفس را بيازمايد. اعتکاف عهد مودّت و ميثاق مجدد با پروردگار است.

گفتني است، مراسم معنوي اعتکاف در 17 مسجد شهرستان برگزار مي شود که در طي اين بازديدها در هر مسجد از هر طرف اداره تبليغات اسلامي شهرستان به سه نفر از معتکفين که به سؤالات مطروحه توسط امام جمعه پاسخ دادند، هدايايي به رسم يابود اهدا شد.

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 10:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری