سه‌شنبه 21 مرداد 1399 - 18:29
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

حضرت زينب در عاشورا نقش بي همتايي داشت

رئيس اداره تبليغات اسلامي زرند به مناسبت سالروز وفات حضرت زينب(س) از نقش بي همتاي حضرت در عاشورا سخن گفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان ، حجت الاسلام مهدي حسني با اشاره به نقش حضرت زينب در عاشورا يکي از امتيازات و ويژگيهاي ديگري که زينب کبري را شجاعت عنوان کرد و گفت:شجاعتي علي گونه که در عاشورا بسيار مورد نياز بود.

حجت الاسلام حسني بيان داشت:اگر ذره اي ترس و وحشت از حکومت طاغوتي و جبّار يزيد در دل ايشان بود، هيچگاه نمي توانست پيروز شود، شجاعت زينب باعث مي شود تا در مجلس يزيد خطبه ايراد کند و او را مفتضح نمايد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي زرند در ادامه اين مطلب به نقل از يکي از نويسندگان گفت:«برخورد و عکس العمل زينب در برابر دشمنان بسيار اعجاب انگيز است. زينب با جباران و ظالمين مقابله مي کرد در حالي که آنان در اوج عظمت و اقتدارشان بودند، ولي زينب، تنها، غريب، بي کس و در حالت اسارت و مظلوميت بود که ياري داشت و نه معيني، جز اطفال و مردي بيمار از اهل بيت!»

مهدي حسني اظهارداشت:حضرت زينب کبري(س)تمام شب را به عبادت مي پرداخت و در دوران حيات خود هيچگاه تهجّد را ترک نکرد.

حسني ديگر از ويژگي هاي حضرت زينب که به او موقيعت مخصوص مي داد را فصاحت و بلاغت عنوان کرد و گفت:زينب همچون پدر بزرگوارش زيبا سخن مي گفت.آن چنان زيبا و با منطقي قوي و استوار که فرصت هر نوع خدشه و اظهارنظر را از ديگران مي گرفت.

رئيس اداره تبليغات اسلامي زرند افزود:مسلماً در کوفه و شام، شمشير و سنان به کار نمي آمد، شمشير و سنان، به مقدار نياز در کربلا و عاشورا به کار رفته بود؛در آنجا سخن گفتن لازم بود و منطقي پولادين.

وي در پايان گفت:مصائب و مشکلات نتوانست در روحيه زينب اثرگذاشته و ارتباط آن حضرت را با خدا قطع کند.

يكشنبه 5 خرداد 1392 - 20:46
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری