شنبه 27 مهر 1398 - 23:32
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم عزاداري رحلت حضرت زينب (س) در مؤسسه قرآني کوثر ولايت و مرکز تربيت مدرس قرآن قاين

مسئول مؤسسه قرآني کوثر ولايت (س) و مرکز تربيت مدرس قرآن کريم شهرستان قاين از برگزاري مراسم عزاداري به مناسبت سالروز وفات حضرت زينب کبري (س) در اين مؤسسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، در اين مراسم حقگو استاد دانشگاه در جمع دانشجويان و قرآن آموزان در سخناني به بيان فضايل و اوصاف حضرت زينب (س) پرداخت و افزود: با توجه به آيات و اخبار، بخشي از علوم حضرت زينب (س) از جانب پروردگار به او افاضه شده بود امام سجاد (ع) در خطابي به عمه اش زينب (س)فرموده است تو بحمدالله دانشمندي معلم نديده هستي و داراي درك وفهمي هستي كه ذاتي تو است.

وي افزود: زينب كبري (س) مفسر قرآن بوده است و در آياتي كه علي (ع) در كوفه حضور داشت اين بانوي بزرگ مجلسي در منزل خود داشته و براي زنان تفسير قرآن فرموده است خطبه ارزشمند آن حضرت نشان دهنده تسلط علمي اش در علوم اسلامي بويژه قران كريم بوده است.

علي اکبر حقگو در ادامه تصريح كرد: آن بانوي پاك در همه عمر هيچ گاه نمازهاي نافله را ترك نكرده است امام سجاد (ع)فرموده است عمه ام زينب (س)در مسير كوفه تا شام نمازهاي واجب و مستحب را بجا مي آورد ودر بعضي جاها بعلت گرسنگي و تشنگي زياد نمازش را نشسته مي خواند و تمام رفتار ومنش آن بانوي بزرگوار درس بزرگ زندگي جهت سعادت فرد وجامعه مي باشد.

اين مراسم خرداد 5 ماه سالجاري در محل موسسه قرآني کوثر ولايت (س) برگزار شد.

يكشنبه 5 خرداد 1392 - 20:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری