جمعه 22 آذر 1398 - 16:4
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم سخنراني ويژه معتکفين خضري با حضور ناشرالاسلام گنابادي

به دعوت نمايندگي فرهنگي تبليغي خضري، حجت الاسلام مدني (ناشرالاسلام گنابادي) در جمع خواهران معتکف مسجد جامع خضري سخنراني کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري نمايندگي فرهنگي تبليغي خضري؛ ناشر الاسلام گنابادي از علماي برجسته شهرستان گناباد در اين مراسم به موضوع درک حلاوت و شيريني عبادت اشاره و گفت: ما بايد کاري کنيم که هنگامي که عبادت يا کار خيري انجام بدهيم از آن لذت ببريم.

وي افزود: مهمترين عاملي که مي تواند لذت عبادت را از ما بگيرد گناه است براي هر کاري مقدماني هست و اساسي ترين مقدمه براي لذت بردن از عبادات ترک معاصي در عقيده و عمل است. حجت الاسلام مدني به سخن علامه جوادي آملي اشاره که مي‌فرمايند:کسي که جز حلال نمي خورد و جز به حلال نمي انديشد حتما از عبادت لذت مي برد چنان که انسان گرفتار سرما خوردگي و گرفتگي بيني از بوي خوش لذت نمي برد و ... انسان گنهکار نيز از عبادت لذت نمي‌برد.

ناشر الاسلام گنابادي ادامه داد اگر بخواهيم کامل شويم چاره اي جز تهذيب روح نيست و تهذيب روح راه ندادن بيگانه به حريم دل است وقتي هر گونه سخني را ميگوييم به هر جايي نگاه کرده به هر چيزي گوش فرا مي دهيم هر غذايي را خورده و ... بدانيم که بيگانه را در دل خود جاي داده ايم.

اين مراسم جمعه 3 خرداد 92 برگزار شد.

يكشنبه 5 خرداد 1392 - 20:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری