يكشنبه 28 مهر 1398 - 15:8
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

جشن ميلاد امير مؤمنان حضرت علي (ع) در مسجد فاطمه الزهراء(س) قاين برگزار شد

با همکاري اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، جشن ميلاد حضرت علي (ع) با حضور گسترده مردم در مسجد فاطمه الزهراء (س) شهرستان قاين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، در اين مراسم، حجت الاسلام محمدعلي باهمت در سخناني گفت: امام علي (ع) آئينه تمام نماي مکارم اخلاقي پيامبر اسلام (ص) بود و حصول معرفت نسبت به علي (ع) منجر به معرفت الهي مي شود.

وي حضرت اميرالمؤمنين علي (ع) را الگوي سعادت بشر در تمام عرصه ها دانست و افزود: رفتار، گفتار، کردار و مردم داري مولاي متقيان، نه تنها در زمان زندگاني ايشان بلکه در همه اعصار، بهترين الگو براي همگان است.

حجت الاسلام باهمت گفت: از زيباترين و مقدس ترين واژه هايي كه محشون ازتازگي است و در همه اعصار و قرون جذاب بوده و گذشت زمان نتوانسته كوچكترين سايه اي برآن بيندازد واژه عدالت است.

وي افزود: روش امام علي (ع) در عدالت و علم مانند روش رسول خدا (ص) بود و در اين خصوص پيامبر فرموده: « علي از همه شما به عهدخدا وفادارتر، به امر خداعامل تر، درميان رعيت عادل تر، در تقسيم مساوي قسمت كننده تر و نزد خدا با مزيت تراست.»

باهمت تصريح كرد: در واقع عدالت محوري ترين، استوارترين و بنيادي ترين مسئله سياست علوي است در حقيقت مي توان گفت که نام مقدس امام علي (ع) آن چنان با عدالت در آميخته كه علي، عدالت را و عدالت علي را تداعي ميکند.

حجت الاسلام باهمت در ادامه از عموم مردم به حضور با بصيرت و پررنگ در انتخابات دعوت به عمل آورد.

در ادامه اين مراسم يکي از مداحان شهرستان در وصف حضرت علي (ع ) مولودي خواني کرد.

گفتني است، اين مراسم پنجشنبه 2 خرداد 92 برگزار شد.

يكشنبه 5 خرداد 1392 - 19:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری