سه‌شنبه 21 مرداد 1399 - 18:20
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

حضرت زينب (س) مردم ‏را به ارزش‏ هاي عاشورا رهنمون شد

رئيس شوراي هيئات مذهبي شهرستان بوشهر اظهار داشت: حضرت زينب (س) مردم ‏را به ارزش‏ هاي عاشورا رهنمون شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، سلمان گوركي ضمن بيان تسليت وفات حضرت زينب (س) اظهار داشت: حضرت زينب (س) به عنوان الگوي مجسم و شاخص براي جامعه اسلامي به ويژه زنان مسلمان است. حضرت‏ زينب (س) از مدينه تا مکه و از آن جا تا سرزمين کربلا، و در ماجراي عاشورا، يار و ياور مخلص و پشتوانه نيرومند امام حسين (ع) بود.

وي افزود: خطبه‏ هاي او در کوفه و شام و گفتار آتشين و عميق او آن چنان جامع و قاطع بود که م‏انند ‏صاعقه اي خرمن هستي ستمگران را سوزاند و تار و پود زندگي پوشالي آن‏ ها را از هم گسست و نمايش فرهنگ عاشورا مردم ‏را به سوي اهداف و ارزش‏ هاي حاکم بر عاشورا جذب مي‏ کرد.

گورکي گفت: در مجلس يزيد، آن هنگام که حضرت زينب(س) خطبه خواند به راستي همه چيز را دگرگون کرد، و شام يزيدي را به شام غريبان تبديل نمود و آن هنگام بود يزيد دريافت دست به چه اشتباهي زده و دودمان خود و خاندان خود را بر باد داده است.

وي 5 خرداد 92 با اشاره به بيانات رهبر انقلاب اسلامي که فرمودند: زن امروز دنيا الگو مي‌خواهد، گفت: اگر الگوي او زينب (س) و فاطمه‌ زهرا (س) باشند، کارش عبارت است از فهم درست، هوشياري و درک موقعيت‌ها و انتخاب بهترين کارها، ولو با فداکاري و ايستادن پاي همه چيز براي انجام تکاليف بزرگي که خداوند بر دوش انسان‌ها گذاشته است و اين است راه سعادت دنياوآخرت.

يكشنبه 5 خرداد 1392 - 19:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری