يكشنبه 6 خرداد 1397 - 20:20
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

رونمايي از کتاب «دونس نقطه صفر مرزي» در حوزه هنري گيلان

از کتاب «دونس نقطه صفر مرزي» که خاطرات محمد اکبري يکي از رزمندگان وآزادگان 8 سال دفاع مقدس از شهرستان لنگرود است، رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان، محمد پرحلم، معاون فرهنگي و هنري حوزه هنري گيلان دوم خرداد 92 گفت : به مناسبت سالروز آزادسازي خرمشهر کتاب «دونس نقطه صفر مرزي» خاطرات محمد اکبري از رزمندگان و آزادگان هشت سال دوران دفاع مقدس ، که از سن 13سالگي در جبهه هاي حق عليه باطل حضور داشت از طرف واحد ادبيات پايداري حوزه هنري گيلان رونمايي مي شود.

وي افزود : محمد اکبري از بسيجيان شهرستان لنگرود به صورت داوطلب در مناطق جنگي حضور يافته بود که در روستاي دونس شهرستان بانه به همراه گروهي از جوان هاي هم شهري خود در يک عمليات ضربتي به نام وحدت توسط گروهک دموکرات اسير و پس از تحمل يازده ماه اسارت در سال 1363 به کشورش مي آيد.

معاون فرهنگي حوزه هنري گيلان ادامه داد : در اين کتاب دوران کودکي ، انقلاب و دوران دفاع مقدس راوي و بخش هايي از حضور جوانان گيلان در مناطق جنگي ، نحوه نبرد در کردستان و زندان هاي گروهک دموکرات در خاک عراق و نوع برخورد زندان بانان با آنها و نحوه اسارت به تصوير کشيده شده است .

اين کارشناس هنري تاکيد کرد : از آنجايي که « دونس نقطه صفر مرزي » به خاطرات آزاده اي پرداخته که به دست نيروهاي عراقي اسير نشده و توسط گروهک ضد انقلاب کومله در اردوگاهي در خاک عراق دوران اسارت خود را سپري کرده، اتفاقات و خاطرات آن در نوع خود منحصر به فرد است .

پرحلم يادآور شد : پيش از اين فيلم « دونس نقطه صفر مرزي »سال گذشته از طرف واحد هنرهاي تصويري حوزه هنري گيلان به کارگرداني سيد هومن مير معنوي توليد شده بود که اين فيلم نيز در همين مراسم رونمايي و اکران مي شود.

گفتني است ، آيين رونمايي از کتاب «دونس نقطه صفر مرزي» چهارم خرداد ماه 92 در سالن اجتماعات حوزه هنري گيلان برگزار مي شود .

يكشنبه 5 خرداد 1392 - 9:41
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری