پنجشنبه 25 مهر 1398 - 11:42
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

جشن ميلاد نهمين اختر آسمان امامت و ولايت در شهرستان فردوس برگزار شد

همزمان با فرارسيدن دهمين روز از ماه پر خير وبرکت رجب المرجب، جشن ميلاد باب المراد حضرت جواد الائمه(ع) در فردوس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري فردوس، ويژه برنامه شام ولادت حضرت ابن الرضا، امام محمد تقي(ع) در هئيت جواد الائمه فردوس با شکوهي خاص برپا شد.

در ابتداي اين مراسم، بعد از تلاوت آيات نوراني کلام وحي، مجلس با مداحي آقايان آدمي و ادهمي، پير غلامان ومداحان پيشکسوت شهرستان در مقام شامخ حضرت باب المراد پيش گرفته شد.

حجت الاسلام محمد رضا خواجوي، روحاني مستقر تبليغات اسلامي فردوس، در اين شب پر برکت اظهار داشت: رجب ماه ريزش رحمت خداوند بر بندگان است و چه لذتي دارد اگر انسان ها از اين رحمت استفاده كنند و در جهت طهارت روح و جان در اين ماه دست به دعا بردارند.

وي با اشاره به جهاد نفس و کرامت امام جواد (ع) گفت: امام محمد تقي (ع) بزرگترين آرمان بشريت را دست يابي به رضوان الهي مي دانست و بر اين باور تاکيدات بسياري داشته اند و بر اساس اين مطلب همواره رضايت الهي را مقصد نهايي مومنين مي دانست.

وي افزود: از ديگر راههاي جلب رضايت الهي، نرم خويي، فروتني و خدمت به خلق الله است که امام جواد (ع) در دوران امامت خود مردم را به اين مسائل تشويق و ترغيب مي کرد.

اين مراسم دوشنبه 30 ارديبهشت 92 برگزار شد.

شنبه 4 خرداد 1392 - 8:55
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری