يكشنبه 28 مهر 1398 - 4:21
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم ميلاد امام جواد(ع) در شوسف

مراسم جشن و سرور به مناسبت ولادت باسعادت امام جواد(ع) در مسجد جامع شوسف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حسن مودي کارشناس نمايندگي فرهنگي تبليغي شوسف با اعلام اين خبر گفت: مراسم جشن ميلاد امام جواد(ع) در مسجد جامع شوسف برگزار شد.

حجت الاسلام خزاعي روحاني مستقر شوسف در اين مراسم طي سخناني گفت: حضرت جواد(ع) مدت 5 سال را در مدينه در کنار پدر بزرگوارش سپري کرد و در سال 200 هجري مأمون عباسي، امام رضا(ع) را به خراسان دعوت کرد از اين رو حضرت جواد(ع) در سن 5 سالگي در مدينه باقي ماند و حدودا دو سال بعد، پس از شهادت علي‌بن موسي‌الرضا(ع) امامت امام جواد(ع) آغاز شد و اين براي برخي از افراد جاي بسي تعجب و شگفتي داشت.

حجت الاسلام خزاعي با اشاره به زمان ولادت امام جواد(ع) توضيح داد: حضرت رضا(ع) وقتي فرزندش جواد(ع) به دنيا آمد بسيار نسبت به ايشان توجه داشته و اهميت فراواني براي تربيت او قائل بود به طوري که تا چند روز شب‌ها در کنار گهواره امام جواد(ع) بود و با فرزندش بازي مي‌کرد وقتي يکي از اصحاب، علت اين کار را از حضرت رضا(ع) جويا شده و مي‌پرسد مگر تمام کساني که خداوند به آنها پسر مي‌دهد چنين رفتاري دارند؟ حضرت در پاسخ به رواي فرمودند: واي بر تو، اين پسر همانند ساير مردم نيست من کام او را با علم الهي سيراب مي‌کنم؛ به دنيا آمدن اين فرزند و رشد او مثل رشد و نموّ پدران طاهرينش است.

وي خاطرنشان کرد: به همين دليل وقتي امام جواد(ع) به دنيا آمد حضرت رضا(ع) فرمودند مولودي پر برکت‌تر و گرامي‌تر از اين مولود براي شيعيان ما آفريده نشده، نوزادي خوش قدتر از ايشان براي شيعيان به دنيا نيامده است.

جمعه 3 خرداد 1392 - 12:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری