شنبه 4 اسفند 1397 - 7:53
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

اولين جلسه ستاد احياء زكات سعدآباد برگزار شد

اولين جلسه ستاد احياء زكات شهر سعدآباد در سال 92 با حضور سرپرست نمايندگي تبليغات اسلامي و ديگر اعضاي اين ستاد برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي بوشهر، اولين جلسه ستاد احياء زكات شهر سعدآباد با حضور امام جمعه سعدآباد، سرپرست نمايندگي تبليغات اسلامي، بخشدار و ديگر اعضاي اين ستاد برگزار شد.

سرپرست نمايندگي تبليغات اسلامي سعدآباد در اين جلسه با تاكيد بر احياء زكات كه يكي از واجبات الهي است گفت: تبليغات اسلامي با هدف ترويج فرهنگ احياء زكات در بين آحاد مردم، با روحانيون مستقر و طرح هجرت فعال در سطح بخش هماهنگي لازم جهت تبليغ اين فريضه الهي را انجام خواهد داد.

حجت‌الاسلام عبدالکريم جمالي با اشاره به فعاليت‌هاي موفق روحانيون در مناطق شهري و روستايي تصريح كرد: نقش روحانيت در اطلاع رساني ديني به مردم بسيار بالا است و به خوبي در همه زمينه‌هاي فرهنگي، ديني و قرآني تلاش مي كنند.

در ادامه اين جلسه که 25 ارديبهشت 92 در سالن بخشداري سعدآباد برگزار شد، حجت الاسلام عليرضا کشاورز بارگاهي، امام جمعه سعدآباد افزود: زکات از مهمترين کارهايي است که به عنوان پشتوانه مالي برنامه هاي اجتماعي، در اصلاح ساختار جامعه و تطهير زندگي، تزکيه نفوس و تاليف قلوب مردم نقش بسزايي دارد.

همچنين عبدالرحيم افروغ، بخشدار سعدآباد ضمن تشکر از بحث ارزشمند زکات گفت: زکات از نظر شرع، به عنوان يکي از فروع دين، بيرون کردن اندازه معيني از مال، که به حد نصاب رسيده باشد و دادن آن به مستحقان، و بدين نام ناميدن، به اميد برکت يافتن و يا براي پاکيزه کردن نفس يا نمو دادن به خيرات و برکات است.

سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1392 - 20:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری