دوشنبه 29 دی 1399 - 21:22
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

توسط حوزه هنري قزوين برگزار شد:

نشست پژوهشي حوزه هنري قزوين با موضوع بررسي جايگاه علوم انساني از منظر ارزش هاي اسلامي

نشست پژوهشي حوزه هنري قزوين با موضوع بررسي جايگاه علوم انساني از منظر ارزش هاي اسلامي با حضور دکتر محمدعلي عليپور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،نشست پژوهشي حوزه هنري قزوين با موضوع بررسي جايگاه علوم انساني از منظر ارزش هاي اسلامي با حضور دکتر محمدعلي عليپور عضو هيئت علمي گروه تاريخ دانشگاه بين المللي امام خميني (ره) قزوين و جمعي از مدرسين مراکز آموزشي و استادان دانشگاه،يکشنبه 29 ارديبهشت ماه 92 در تالار حافظ حوزه هنري قزوين برگزار شد.

در اين جلسه دکتر عليپور ارزش هاي الهي را محور و تراز زندگي انسان ها دانست و گفت:مهمترين ويژگي دستورات الهي ماندگاري آن هاست.بر همين اساس هر انسان عاقلي بايد حيات خويش را بر بينشي استوار کند که جاودانه و ماندگار باشد و اين درحالي است که تاريخ ملت ها مملو از فلسفه ها،نحله ها و نظريه هاي گوناگوني است که در طول تاريخ،ظهور و در نهايت افول کرده اند.

وي خاطرنشان کرد:اسلام براي کليه شئون زندگي دنيوي و اخروي برنامه دارد،پس آنچه امروزه به عنوان نظريه هاي متفکرين غربي در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي ارائه مي شود حداقل براي فرهنگ ايراني- اسلامي ناکارآمد بوده و نيازمند اصلاح و بازنگري است.

وي با بيان اينکه بايد هر علمي را در بستر فرهنگي خود مد نظر قرار داد و مطالعه کرد،اذعان داشت:منظور ما از بازنگري کتب درسي همانا بازنگري در روش شناسي و مبادي علوم انساني و معرفت شناسي حاکم بر اين آثار است،چرا که سير تکامل علوم انساني در غرب با آنچه در کشورهاي مسلمان بويژه ايران پيموده کاملاً متفاوت است.

گفتني است در پايان اين جلسه به پرسش هاي حاضران پاسخ داده شد.

سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1392 - 10:10
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری