دوشنبه 23 تير 1399 - 3:51
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

در يک « پيچ تاريخي بزرگ» هستيم

رامين مهمانپرست سخنگوي وزارت امور خارجه پس از اعلام انصراف از کانديداتوري رياست جمهوري از موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي،بخش سياسي موسسه تبيان در اين بازديد در خصوص دلايل کانديداتوري مهمانپرست پرس و جو کرد.

مهمانپرست انگيزه اس از کانديداتوري را تبهر در سياست خارجي دانست و گفت:«کار من کار سياست خارجي و رصد تحولات بوده و معمولا در تحليل مسائل سعي مي کرديم که با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري موقعيتي را که در آن قرار داريم را به صورت دقيق ارزيابي کنيم. مقام معظم رهبري در فرمايشات شان چندين بار به اين مسئله اشاره داشتند که ما در يک پيچ مهم تاريخي بزرگ هستيم. کشور هاي غربي فکر مي کنند اين انتخابات بزرگترين نقطه اميد آنها براي ضربه زدن به کشور است آنها اميدوار به ايجاد اختلاف هستند اميدوار به اين هستند که با تجربه اي که در سال 88 داشتند بتوانند با افزايش تحريم ها نارضايتي ها گراني تورم ، مشارکت مردم را کم کنند. »

سخنگوي وزارت امور خارجه خود را کانديداي مستقل معرفي کرد و گفت:«نه با اصولگراها مشورت داشتم و نه کانديداي دولت هستم، بنده فرد مستقلي هستم و هميشه اينطور فکر مي کردم. گرايشات خودم را دارم اما فکر مي کنم جداي از آنکه خودمان گرايشاتي داريم علايقي داريم به برخي از مجموعه ها براي اداره کشور نبايد جناحي فکر کنيم و بايد براي اداره کشور از همه ظرفيت ها استفاده کنيم. »

اين گفتگو 2ساعت به طول انجاميد و متن کامل آن در نشاني tebyan.net قابل مشاهده است.

دوشنبه 30 ارديبهشت 1392 - 19:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری