شنبه 27 بهمن 1397 - 13:47
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم چهلمين روز جان باختگان زلزله شنبه برگزار شد

با همکاري اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي مراسم چهملين روز درگذشتگان جان باختگان حادثه زلزله شنبه در مصلاي امام خامنه اي شهر خورموج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، اين مراسم در مصلاي امام خامنه اي خورموج و با حضور نماينده آيت الله صفايي بوشهري، امام جمعه خورموج، فرماندار دشتي، مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي، مشاور استاندار، مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي، سرپرست و کارکنان اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي، خانواده هاي جانباختگان، رئيس دادگستري و دادستان عمومي و انقلاب دشتي، بخشداران مرکزي و شنبه، فرماندهان و نيروهاي نظامي و انتظامي واقشار مختلف برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام محمد محمودي اظهار داشت: مراسمي که از طرف نماينده ولي فقيه در استان و با حضور مردم شريف منطقه وساير نقاط استان برگزار مي شود اميدواريم به شرف قبول حضرت ولي عصر (عج) قرار گيرد.

روحاني اعزامي از حوزه علميه قم افزود: يکي از عوامل رفع بلا دعاست و در ماه رجب که سفره معنويت گسترده است و نزول برکات الهي به زمين است همه براي رفع بلا دعا کنيم.

وي ادامه داد: هيچ بنده اي به کمال نمي رسد مگر اين که سه خصلت در او باشد که خصلت هاي خدا،پيغمبر و امام است.

محمودي اضافه کرد: خصلت الهي مومن آن است که راز نگه دار باشد و خدا ستارالعيوب است و انسان عيب کسي اگر ببيند نبايد فاش کند.

وي خاطرنشان کرد: خير مومن در اين است که راز نگه دار باشد و رفيق خوب انتخاب کند و حتي راز خودش را هم نگه دارد.

محمودي ادامه داد: خصلت پيغمبري نيز آن است که با مردم مدارا کند و اخلاق خوب داشته باشد و عفو و گذشت داشته باشد و راس حکمت مداراست.

وي 26 ارديبهشت 92 اضافه کرد: خصلت امام نيز آن است که صبوري داشته باشد و در مشکلات زندگي صبوري پيشه کند و خلاف مصلحت الهي سخن بگويد و اوج اين صبوري رفتار حضرت زينب در حادثه عظيم کربلاست.

محمودي يادآورشد: در شب حادثه زني که بچه اش را از دست داده نزد آيت الله صفايي مي رسد و مي پرسد نماز با تيمم بخوانم يا وضو و رفتار اين مادر الگو گرفته از حضرت زينب است.

وي تصريح کرد: زلزله يکي از ابزار تذکر است وقطعه اي از زمين مي لرزد تا دل ما نلرزد و خدا اجر عظيمي به بازماندگان مي دهد و مرگ مادر زير آوار ثواب شهيد دارد.

يكشنبه 29 ارديبهشت 1392 - 10:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری