پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 22:59
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

15 مسجد در کبودراهنگ پذيراي معتکفان است

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ از برگزاري اعتکاف در 15 مسجد اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره‌کل تبليغات اسلامي همدان، حجت‌الاسلام حسين علي قمري نيا 27 ارديبهشت جاري قبل از خطبه هاي نمازجمعه کبودراهنگ گفت: اعتکاف، محو خودخواهى در امواج بلند خداگرايى و خدمت‏ به امت اسلامى است.

وي خودسازى، محاسبه نفس، توبه و نيايش، نماز و تلاوت قرآن و استمداد از آستان قدس ربوبى از ديگر برکات‏ اعتکاف عنوان کرد و گفت: اسلام، فکر جدايى از زندگى دنيا و گوشه نشينى و کناره گيرى از مردم و به تعبير ديگر رهبانيت را باطل و ناپسند اعلام کرد، اما اعتکاف را بعنوان فرصتى براى بازگشت‏ به خويش و خداى خويش قرار داده است.

حجت الاسلام حسين علي قمري نيادر جمع نمازگزاران، تعداد شرکت کنندگان در مراسم اعتکاف سال گذشته را 1000 نفر اعلام کرد و گفت: 95 درصد معتکفان قشر جوان بودند.

وي با بيان اينکه اعتکاف شرايطي را فراهم مي کند تا انسان ها با توشه معنوى و اعتقادى راسخ و ايمان و اميدى بيشتر، به زندگى خود ادامه دهند گفت: مردم در همه حال بايد خود را براى صحنه‏ هاى خطر و جهاد در راه خدا آماده سازند ، هميشه با ياد خدا تلاش کنند ، خود را در محضر پروردگار ببينند ، از نافرمانى او بپرهيزند و به سوى سعادت دنيا و آخرت گام بردارند.

حجت الاسلام قمري نيا از اختصاص 15 مسجد براي مراسم اعتکاف در کبودراهنگ خبر داد و گفت: اعتکاف در 15 منطقه از کبودراهنگ از جمله بخش مرکزي، شيرين سو و گل تپه و روستاهاي اورقين، داق داق آباد، قباق تپه و ديگر روستاهاي اين شهرستان برگزار مي شود.

وي افزود: مرحله اجرايي برنامه‌هاي ويژه اعتکاف توسط هيئات مذهبي انجام مي شود.

حجت‌الاسلام قمري نيا اطلاع رساني و انجام هماهنگي با مسئولان اجرايي و ادارات، اعزام روحانيان، برپايي گفتمان هاي ديني با استادان برجسته کشوري، جلسات مباحثه اي شبهات، مراسمهاي دعاي ام داوود و برنامه هاي ديگر فرهنگي و مذهبي را از اقدامات اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ در ايام اعتکاف عنوان کرد.

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ از تشکيل نشست هماهنگي اعتکاف در فرمانداري خبر داد و از مسئولان حاضر در نمازجمعه درخواست کرد تا با همکاري درخصوص پرداخت کمکهاي مالي به ستاد اعتکاف و همچنين مشارکت در اجراي برنامه هاي فرهنگي، در اجراي اين امر معنوي دخيل باشند.

وي در پايان از نمازگزاراني که قصد شرکت در اعتکاف را دارند خواست براي ثبت نام به مسئولان هيئت مسجد جامع کبودراهنگ مراجعه کنند.

يكشنبه 29 ارديبهشت 1392 - 10:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری