دوشنبه 12 خرداد 1399 - 3:49
پربازديدترين اخبار از استان
لرستان
  • هيچ خبري موجود نيست

ديدار علماء و روحانيون شهرستان خرم آباد با رئيس حوزه هاي علميه کشور(مهم)

با همکاري اداراه کل تبليغات اسلامي لرستان علماء و روحانيون شهرستان خرم آباد با رئيس حوزه هاي علميه کشور ديدارکردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي لرستان ،در اين ديدار حضرت آيت الله بوشهري، رئيس حوزه هاي علميه کشور گفت :نخستين وظيفه طلاب پس از ملبس شدن به لباس روحانيت تزكيه دل، تطهير نفوس و خودسازي است.

وي افزود :عالمان ديني-که به فرموده پيامبر گرامي اسلام صلي اللّه عليه و آله و سلم نقش اساسي در صلح و فساد امت اسلامي و به تبع آن در آرمان هاي بلند اسلام در زمينه ترقي و پيشرفت جامعه اسلامي دارند در صورتي مي توانند تأثير مثبت داشته باشند که در وهله اول وظيفه شناس باشند و به آن وظايف به خوبي عمل کنند و به عبارت ديگر علم و عمل را مقرون با يکديگر سازند و فراتر از آن عالم به زمان خويش باشند.

وي اظهار داشت :دشمنان اسلام و بدخواهان جوامع اسلامي که مخالف پيش رفت مسلمانان در زمينه هاي؛سياسي،اجتماعي،علمي،فرهنگي،اقتصادي هستند، زماني به خواسته هاي شوم خود مي رسند که تفکر جدايي دين از سياست و اجتماع و کنار گذاشتن عالمان دين را از اين دو صحنه،در ميان ملل اسلامي انتشار داده و به تحقق برسانند.

وي در پايان سخنان خود تصريح کرد:از جمله مهم ترين وظايف علما و طلاب «وظايف سياسي و اجتماعي»آن هاست، موفقيت در اين دو زمينه زماني ميسر است که از تجارب کساني که اين راه را با موفقيت طي کرده اند و به سرمنزل مقصود رسانده اند،استفاده کنيم.

يكشنبه 29 ارديبهشت 1392 - 10:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری