جمعه 17 مرداد 1399 - 20:17
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

رجب،ماه صفا دادن به دل و طراوت بخشيدن به جان است

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان راور در جمع اهالي مردم بخش مركزي روستاي فيض آباد گفت: رجب،ماه صفا دادن به دل و طراوت بخشيدن به جان است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان ، حجت الاسلام عليرضا احمدي در جمع اهالي مردم بخش مركزي روستاي فيض آباد اظهار داشت:ماه رجب و ماه شعبان و ماه رمضان شرافت زيادي دارند و در فضيلت آنها روايات بسياري وارد شده است.

وي افزود:از حضرت رسول (صلى الله عليه و آله) روايت شده كه؛ماه رجب ماه بزرگ خداو ماهى در حرمت و فضيلت به آن نمي ‏رسد و جنگيدن با كافران در اين ماه حرام و رجب ماه خدا است و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است كسى كه يك روز از ماه رجب را روزه بگيرد، موجب خشنودى خداي بزرگ مي‌شود و غضب الهى از او دور مي شود و درى از درهاى جهنم بر روى او بسته شود.

حجت الاسلام احمدي افزود:رجب نام نهرى است در بهشت که از شير سفيدتر و از عسل شيرين ‏تر است و هر كس يك روز از رجب را روزه بگيرد البته از آن نهر بياشامد.

وي بيان كرد:يکي از سنتهاي حسنه،اعتکاف است که در حال حاضر در کشور ما هر ساله در ايام البيض ماه رجب برگزار مي شود و بسياري از مؤمنان نيک سرشت از اصناف گوناگون به مساجد جامع مي روند و به عبادت و دعا و روزه داري مي پردازند .

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان راورافزود:از کلمات معصومين عليهم السلام روايات زيادي درباره اهميت و ثواب اعتکاف نقل شده و بر مکانها و زمان خاصي در اعتکاف تاکيد شده است .

شنبه 28 ارديبهشت 1392 - 11:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری