پنجشنبه 30 خرداد 1398 - 19:44
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام محمد بيگي:

اعتکاف درمان جامعه امروزي است

سرپرست نمايندگي فرهنگي تبليغي شهرستان خنداب در جلسه رابطين اعتكاف گفت:اعتکاف درمان جامعه امروزي است .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مركزي، حجت الاسلام مهدي محمدبيگي در جلسه رابطين اعتکاف شهرستان خنداب که در دفتر امام جمعه برگزار شد افزود:مراسم معنوي اعتکاف در بيست ودو مسجد برگزار مي شود .

وي اظهار کرد:اعتکاف امروز يکي از نيازهاي اساسي جامعه است و بهترين درمان در مقابل تهاجم فرهنگي است .

محمد بيگي تصريح کرد: اعتکاف بهترين درمان براي حفظ هويت ديني است .

سرپرست نمايندگي فرهنگي تبليغي شهرستان خنداب در پايان با اشاره به اينکه اعتکاف وسيله اي براي تقرب جستن به محضر خداوند است خاطرنشان کرد : برنامه ريزي براي اعتکاف از اولويتهاي برنامه هاي فرهنگي است که همه دستگاههاي متولي و مردم بايد به آن اهتمام ورزند .

حجت الاسلام تقي لطفي؛ امام جمعه شهرستان خنداب در اين جلسه برلزوم برپايي مراسم معنوي اعتکاف همراه با برنامه هاي عميق معنوي در مساجد شهر و روستا اشاره کرد و گفت:اعتکاف فرمان الهي براي برخي انبياء عظام از جمله حضرت ابراهيم و اسماعيل بوده است که فرمان مي دهد خانه الهي را براي سه طايفه نمازگزاران، طواف کننده و از جمله معتکفين آماده و تطهير کند و باز در اهميت اين مطلب همين بس که نبي مکرم اسلام(ص) ده روز آخر ماه مبارک رمضان را معتکف مي شدند و حتي يکسال که به خاطر جنگ نتوانست اين برنامه معنوي را انجام دهد در سال بعد 20 روز را معتکف شدند.

وي افزود:اعتکاف حقيقتا از مهمترين برنامه هاي مذهبي ايران است اين برنامه مذهبي اگر چه يک عمل مستحبي است و واجب نيست اما کساني که در آن حضور مي يابند حداقل براي شش ماه از لحاظ معنوي بيمه هستند لذا با اشراف به اين جايگاه بايد برنامه ريزي و مديريت کنيم از اين ظرف معنوي بززگ حداقل استفاده را داشته باشيم.

در ادامه جلسه رابطين اعتکاف شهرو روستاهاي شهرستان خنداب هر کدام به صورت جداگانه برنامه هاي خود را براي اعتکاف هرچه پربارتر بيان کردند.

گفتني است،اين جلسه در روز چهارشنبه 25 ارديبهشت سال جاري در دفتر امام جمعه شهرستان خنداب برگزار شد.

جمعه 27 ارديبهشت 1392 - 19:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری