چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 4:12
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جلسه ستاد اعتكاف در بردسير

رئيس اداره تبليغات اسلامي بردسير گفت: اولين توفيق در اعتکاف الزامات فردي است؛ يعني هرکس خودش بايد برنامه‌ريزي کند تا حسن استفاده را از اين عمل عبادي داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان،حجت الاسلام اكبر سلطاني از برگزاري جلسه ستاد اعتكاف با حضور فرماندار و امام جمعه و مسئولان در محل دفتر امام جمعه اين شهرستان خبر داد.

سلطاني اظهار داشت : اولين توفيق در اعتکاف الزامات فردي است؛ يعني هرکس خودش بايد برنامه‌ريزي کند تا حسن استفاده را از اين عمل عبادي داشته باشد،ما تنها شفاف‌سازي و غبارروبي از بعضي مسائل اعتکاف را بر عهده داريم،بنابراين در ابتدا خود فرد بايد ظرفيت‌سازي کند.

وي اشتياق جوانان براي اعتکاف را بسيار خوب توصيف کرد و افزود:مهمترين دغدغه ما پوشش فرهنگي و معنوي اين مراسم است.

در اين جلسه حجت الاسلام تارم امام جمعه بردسير به فضيلت هاي اعتكاف اشاره كرد و بيان داشت :‌ در فضيلت اعتكاف همين بس كه معادل طواف خانه خدا قرار گرفته و عدل و قسيم و همتاى ركوع و سجود به شمار آمده است.

وي در اين راستا افزود: اعتکاف سنت نبوي (ص) است پيامبر خودشان اعتکاف را با امر ذات اقدس اله شروع کردند و بسيار مقيّد بودند که اعتکاف را به جا بياورند.

خطيب جمعه بردسيربيان داشت:در روايات ما هست که پيامبر اکرم(ص) يک سال از ايام اعتکاف را (دهه ي آخر ماه رمضان که بيشتر مقيّد بود) در شهر نبودند و نتوانستند معتکف بشوند،به خاطر اهميتي که به اعتکاف مي دادند، سال بعد دو دهه معتکف شدند و به تعبير خودمان جبران کردند ، بنابراين سيره ي پيغمبر خدا(ص) و ائمه ي اطهار(عليهم السلام) توجه خاص به اعتکاف بوده است.

جمعه 27 ارديبهشت 1392 - 19:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری