يكشنبه 4 اسفند 1398 - 7:50
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

امام علي النقي (ع) فريضه امر به معروف و نهي از منکر را در عصر خويش احياء کرد

مبلغه اعزامي از تبليغات اسلامي مشگين شهر گفت: حضرت امام علي النقي (ع) فريضه امر به معروف و نهي از منکر را در عصر خويش احياء کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، زينب كريمي 24 ارديبهشت 92 در مراسم گراميداشت سالروز شهادت حضرت امام هادي (ع) در سخناني گفت: زندگي و روش ائمه معصومين (ع) سرتا سر درس زندگي و عبرت است حضرت علي النقي (ع) براي نشر احکام اسلام و آموزش و پرورش و شناساندن مکتب و مذهب جعفري و تربيت شاگردان و اصحاب گرانقدر گام هاي بلند برداشت.

وي گفت: حضرت امام علي النقي (ع) نه تنها تعليم و تعلم و نگاهباني فرهنگ اسلامي را در مدينه عهده دار بود بلکه در امر به معروف و نهي از منکر و مبارزه پنهان و آشکار با خليفه ستمگر وقت يعني متوکل عباسي لحظه اي آسايش نداشت.

کريمي در ادامه گفت: با آنکه متوکل از دشمنان سرسخت آل علي (ع) بود و بنا به دستور او بر قبر منور حضرت سيدالشهداء عليه السلام آب بستند و زيارت کنندگان آن مرقد مطهر را از زيارت مانع شدند ، و دشمني يزيد و يزيديان را نسبت به خاندان رسول اکرم صلي الله عليه وآله و سلم تازه گردانيدند ، با اين همه در برابر شکوه و هيبت حضرت هادي عليه السلام هميشه بيمناک و خاشع بود سرانجام معتمد عباسي امام دهم را در سال 254هجري به وسيله زهرمسموم و به شهادت رسانيد . و در سامرا و همان خانه اي که در آن بيست سال زنداني و تحت نظر بود، سرانجام به خاک سپرده شد.

گفتني است، در اين مراسم که در هيئت مذهبي بانوان الزهراء مشگين شهر برگزار شد، مداحي و عزاداري در سوگ شهادت امام هادي (ع) و قرائت دعاي توسل انجام شد.

جمعه 27 ارديبهشت 1392 - 19:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری