پنجشنبه 31 مرداد 1398 - 2:50
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

براي اولين بار در سيستان و بلوچستان

تمامي وظايف اعتكاف به مساجد و مردم محول شده است

مدير كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان در سي و ششمين نشست شئونات فرهنگي در مناسبت‌هاي مذهبي استان گفت: ثبت‌نام اعتکاف در زاهدان به صورت اينترنتي در حال انجام بوده و امسال تمامي وظايف به مساجد و خود مردم محول شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام صفر قربانپور اظهار داشت: برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي هرچه بهتر برگزار شدن مراسم اعتکاف در سيستان و بلوچستان برگزار شده است.

مديرکل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان افزود: ثبت‌‌نام از متقاضيان از اول رجب آغاز شده و علاقه‌مندان براي شرکت در اين آيين معنوي مي‌توانند تا پايان ارديبهشت ماه اقدام کنند.

وي گفت: در شهرستان زاهدان تعداد شش مسجد براي انجام مراسم معنوي اعتکاف پيش‌بيني شده که از اين تعداد دو مسجد جامع و المهدي(عج) زاهدان براي برادران و تعداد چهار مسجد کوثر زيباشهر، زينب کبري(س)، الزهرا(س) و امام رضا(ع) براي بانوان در نظر گرفته شده است.

وي افزود: ثبت‌نام اعتکاف در زاهدان به صورت اينترنتي در حال انجام بوده و امسال تمامي وظايف به مساجد و خود مردم محول شده است.

مديرکل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان ادامه داد: تمامي شهرستان‌ها حتي ميرجاوه امسال براي برگزاري مراسم معنوي اعتکاف آمادگي کامل داشته و اقدامات و زمينه‌هاي لازم براي انجام اين مراسم مذهبي فراهم شده است.

قربانپور بيان کرد: مراسم معنوي اعتکاف همچون سال‌هاي گذشته با حضور برادران و خواهران واجدالشرايط بالاي 12سخنران سال برگزار خواهد شد.

رجبعلي شيخ‌زاده نيز در نشست شئونات فرهنگي در مناسبت‌هاي مذهبي اظهار داشت: بايد با استفاده از تجربيات سال‌هاي اخير، در هر چه بهتر و باشکوه‌تر برگزار کردن مراسم و مناسبت‌هاي مذهبي به ويژه اعتکاف تلاش کنيم.

وي با تأکيد بر گراميداشت مناسبت‌هاي ماه رجب افزود: در ماه رجب مناسبت‌هاي مختلف مذهبي با يکديگر مصادف شده‌اند که مي‌طلبد با يک برنامه‌ريزي دقيق و اصولي تمام‌ آنها را به نحو احسن گرامي داشته و مراسم خاص آن مناسبت را در تمامي شهرستان‌ها، مساجد و محافل برگزار کنيم.

در اين جلسه براي هرچه بهتر برگزار شدن مراسم 13 رجب روز ولادت حضرت امام علي (ع) و 27 رجب مصادف با سالروز بعثت پيامبر بحث و بررسي شد.

جمعه 27 ارديبهشت 1392 - 18:19
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری