پنجشنبه 31 مرداد 1398 - 2:40
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

به مناسبت گراميداشت سوم خرداد

همايش بزرگ ايثار و مقاومت در سراوان برگزار مي‌شود

رئيس اداره تبليغات اسلامي سراوان در جلسه برنامه‌ريزي گراميداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر گفت: به منظور انتقال ميراث گرانبهاي هشت سال مقدس و گراميداشت سوم خرداد، همايش بزرگ ايثار و مقاومت در اين شهرستان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان، حجت الاسلام غلامرضا دهقان ضمن تبريک فرا رسيدن ماه مبارک رجب متذکر شد: در اين ماه توصيه فراواني در زمينه شب زنده‌داري شده است و مي‌طلبد انسان در اين ماه بيشتر به راز و نياز با معبود بپردازد.

حجت‌الاسلام غلامرضا دهقان با اشاره به سوم خرداد سال 61 از فتح خرمشهر به عنوان حماسه بزرگ ياد کرد که در تاريخ انقلاب اسلامي ايران جاودانه است.

محمدشريف خالقي ظهر در جلسه برنامه‌ريزي گراميداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر شهرستان سراوان اظهار داشت: تمام دستگاه‌ها و ارگان‌ها بايد براي آگاهي نسل جوان از فرهنگ دفاع مقدس و بسيار غني و گسترده آن، نهايت تلاش خود را به‌کار گيرند.

وي افزود: ضروري است در شرايط کنوني جامعه، تلاش شود گوشه‌اي از خدمات و رشادت‌هاي جوانان انقلاب اسلامي که در آن زمان از جان و مال خود گذشتند و حماسه‌آفريني کردند به نحو احسن فرهنگ ايثار و شهادت آن عزيزان را به نسل جوان امروز انتقال دهيم.

فرماندار سراوان ادامه داد: براي اين منظور 14 کميته کار اجراي برنامه‌هاي سوم خرداد را در سطح شهرستان بر عهده دارند.

خالقي گفت: برگزاري صبحگاه مشترک با مسئوليت سپاه شهرستان در قرارگاه شهيد سجاد، تجديد ميثاق با شهدا با مسئوليت بنياد شهيد و امور ايثارگران و شهرداري، برپايي ايستگاه‌هاي صلواتي در سطح شهرستان در روز سوم خرداد با مسئوليت سازمان تبليغات اسلامي و اداره صنعت، معدن و تجارت از جمله برنامه‌هاي گراميداشت سوم خرداد است.

وي يادآور شد: تزئين سردرب واحدهاي کارگري و تعاوني‌ها و مغازه‌ها توسط اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره تعاون، کار و امور اجتماعي، و سرکشي از جانبازان و ايثارگران توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران و اداره تعاون، کار و امور اجتماعي شهرستان نيز از ديگر برنامه‌هايي که در سطح شهر انجام مي‌شود.

فرماندار سراوان بيان داشت: يکي از برنامه‌هاي مهم شهرستان براي گراميداشت سالروز فتح خرمشهر، برپايي همايش بزرگ مقاومت و ايثار توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران، بسيج شهرستان، دانشگاه آزاد، دانشگاه پيام نور، مجتمع آموزش عالي، اداره صنعت، معدن و تجارت و امور بانوان است.

خالقي ادامه داد: همچنين از ديگر برنامه‌هاي اين مناسبت مهم مي‌توان به ديدار رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با امام جمعه و فرماندار با مسئوليت سپاه شهرستان و بنياد شهيد و امور ايثارگران و پخش سرودهاي حماسي دفاع مقدس در چهار نقطه از شهر سراوان توسط سپاه و سازمان تبليغات اسلامي و ارشاد اسلامي اشاره کرد.

جمعه 27 ارديبهشت 1392 - 18:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری