پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 2:19
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

«آبنبات هلدار» سوغات فرهنگي بجنوردي ها رونمايي شد

با رونمايي از كتاب داستاني طنز «آبنبات هلدار» به نويسندگي «مهرداد صدقي» کام دوستداران کتاب شيرين شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ،به نقل از حوزه هنري خراسان شمالي در آيين رونمايي از كتاب داستاني طنز «آبنبات هلدار» که با حضور جمعي از علاقه مندان و دوستداران کتاب برگزار شد رئيس حوزه هنري استان اظهار داشت: از اين مجموعه مي توان به عنوان سوغات فرهنگي بجنوردي ها در کنار ديگر محصولات فرهنگي و به منظور معرفي ظرفيت هاي استان بهره برد.

«ميثم مرادي بيناباج» با بيان اين که اگر بخواهيم فرهنگ و هويت يک جامعه و قوميت ها را عيني و ملموس کنيم بايد آن را از مفاهيم انتزاعي به مفاهيمي محسوس و عيني تبديل کنيم، گفت: «آبنبات هلدار» اين ويژگي را داراست .

«حسن روشان» يکي از پژوهشگران فرهنگ عامه و از شاعران مطرح استان ضمن ابراز خرسندي از انتشار اين مجموعه که رنگ و بوي محلي و بومي دارد، اظهار داشت: يک نوشته اگر نتواند جغرافياي فکري و فرهنگي را به تصوير بکشد موفق نيست و خراسان شمالي نيز به دليل تنوع فرهنگي و قوميتي اين ظرفيت را داراست تا نويسندگان از اين قابليت ها استفاده کنند.

«مهرداد صدقي» نويسنده اين کتاب نيز ضمن تقدير از حمايت هاي مسئولان حوزه هنري استان و کشور اظهار داشت: در اين مجموعه سعي شده با بهره گيري از گويش هاي منطقه خراسان شمالي فضايي را براي معرفي ظرفيت هاي اين خطه فراهم شود.

اين گزارش حاکي است اين اثر سومين کتاب اين نويسنده طنز نويس است که سال هاي دوران دفاع مقدس تا بازگشت آزادگان را از نگاه يک کودک بجنوردي روايت مي کند.

بر اساس اين گزارش اين كتاب علاوه بر پرداختن به مسائل تاريخي، اجتماعي دفاع مقدس با زباني طنز نگاهي به جغرافياي بومي، محلي ، گويش ها و رسم و رسومات استان نيز دارد.

«آبنبات هلدار» که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است با حضور مسئولان استاني و جمعي از هنرمندان در تالار سوره حوزه هنري خراسان شمالي رونمايي شد.

جمعه 27 ارديبهشت 1392 - 18:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری