پنجشنبه 19 تير 1399 - 2:40
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم شهادت امام هادي (ع) درروستاي كلرود جيرفت

كارشناس تشكلهاي اداره تبليغات اسلامي شهرستان جيرفت از برگزاري مراسم شهادت امام هادي (ع) در روستاي كلرود سفلي از توابع اين شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان؛ هوشمند رئيسي با اعلام اين خبر افزود: به همت روحاني مستقر اداره تبليغات اسلامي جيرفت مراسم عزاداري شهادت امام هادي (ع) با حضور نماز گزاران و دوستداران به خاندان عصمت و طهارت (ع) در محل مسجد امير المومنين (ع) كلرود برگزار شد.

در اين مراسم عليرضا فاريابي روحاني مستقر در منطقه پيرامون شخصيت والاي آن امام همام به ايراد سخن پرداخت و افزود: امام هادي (عليه السلام) با آنكه در سامرّاء تحت كنترل و مراقبت قرار داشت، اما با وجود همه رنج ها و محدوديت ها، هرگز به كمترين سازشي با ستمگران تن نداد.

وي در ادامه بيان داشت:شخصيت الهي و موقعيت اجتماعي امام و نيز مبارزه منفي و عدم همكاري او با خلفا، براي طاغوتهاي زمان هراس آور و غير قابل تحمل بود و پيوسته از اين موضوع رنج مي بردند.

روحاني مستقر اداره تبليغات اسلامي جيرفت گفت:سرانجام معتز تنها راه را خاموش كردن نور خدا قتل امام دانست و بدين ترتيب امام هادي(عليه السلام) در سوم رجب سال 254 هجري به شهادت رسيد و در سامرّا، در خانه خويش به خاك سپرده شد.

جمعه 27 ارديبهشت 1392 - 11:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری