يكشنبه 19 مرداد 1399 - 4:57
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

امسال 600 نفر در مراسم اعتکاف ملاير شرکت مي‌کنند

رييس اداره تبليغات اسلامي ملاير گفت: پيش بيني مي شود امسال بيش از 600 نفر در ماه رجب در ملاير معتکف شوند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام داود عباسي با بيان اينكه سنت حسنه اعتكاف بريدن از غير و پيوستن به دوست براي دوباره برگشتن به جامعه است افزود: اعتكاف هجرتي دروني براي سير در دنياي باطن و مروري بر نفسانيات خويش است.

وي بيان داشت: با اعتکاف و سه روز روزه داري، شب زنده داري و عبادت و راز و نيازهاي عاشقانه با معبود، معتكف حريم بندگي خدا مي شويم.

عباسي بيان کرد: اعتكاف از شمار عبادت‌هايي است كه انسان را در رسيدن به هدف متعالي ياري مي رساند و او را تا آسمان بالا مي برد.

وي در ادامه با اشاره به اينکه ثبت نام اعتکاف از 24 ارديبهشت ماه آغاز شده و به مدت يک هفته در ملاير ادامه دارد، افزود: هزينه ثبت نام امسال 30 هزار تومان است.

حجت الاسلام عباسي افزود: با توجه به اينكه پارسال 550 نفر در سطح شهرستان در شهر ملايرو شهرهاي، ساير بخش هاو روستاها در ايام البيض ماه رجب در سنت حسنه اعتكاف شركت كردند و نيز استقبال مردم به ويژه جوانان و نوجوانان بسيار خوب بود پيش بيني مي شود بيش از 600 نفر در مراسم معنوي اعتكاف امسال شركت كنند.

رييس اداره تبليغات اسلامي ملاير بيان داشت: مراسم اعتکاف امسال براي خواهران در ملاير مسجد جامع و براي برادران نيز مسجد امام جعفر صادق(ع) خواهد بود.

اين مسئول با بيان اينکه با توجه به اينکه سال گذشته تعداد خواهران شرکت کننده در مراسم اعتکاف بيشتر از برادران بود، گفت: امسال نيز پيش بيني مي شود تعداد خواهران شرکت کننده بيشتر باشد.

حجت الاسلام داود عباسي با بيان اينکه علاوه بر اعتکاف ماه رجب سال گذشته نيز بيش از 750 نفر در اعتکاف ماه رمضان شرکت کرده اندآ عنوان داشت: جمعا سال گذشته يک هزارو 300 نفر در ماه رجب و ماه مبارک رمضان در ملاير معتکف شدند.

وي افزود: علاقمندان مي توانند براي ثبت نام به اداره تبليغات اسلامي ملاير مراجعه کنند.

جمعه 27 ارديبهشت 1392 - 11:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری