شنبه 4 اسفند 1397 - 8:25
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

مشارکت 950 نفر در مراسم اعتكاف شهرستان گناوه

سرپرست اداره تبليغات اسلامي گناوه اظهار داشت: پيش بيني مي شود امسال 950 نفر در سنت حسنه اعتكاف شركت كنند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام علي عابدي 23 ارديبهشت 92 تصريح کرد: با توجه به آمار شرکت کنندگان در مراسم معنوي اعتکاف سال هاي گذشته و استقبال مردم به ويژه جوانان و نوجوانان از اعتكاف سال جاري پيش بيني مي شود 950 نفر در مراسم معنوي اعتكاف 92 شركت كنند.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي گناوه خاطر نشان کرد: طي هماهنگي هاي به عمل آمده از سوي اين اداره 6 مسجد در سطح شهر گناوه و 4 مسجد در بخش ها و روستاهاي تابعه شهرستان اعم از بخش ريگ، روستاي شول و روستاي محمد صالحي آماده برگزاري مراسم اعتکاف هستند.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي گناوه خاطر نشان کرد: انسان به طور فطري درپي دستيابي به كمال و پرورش ابعاد وجودي خويش است و خلوت گزيني در منزل دوست گامي مهم در جهت رسيدن به اين مقصد بزرگ انساني است.

حجت الاسلام عابدي افزود: دين انسان ساز اسلام، فكر جدايي از زندگي دنيا، گوشه نشيني و كناره گيري از مردم و رهبانيت را باطل و ناپسند اعلام كرده است اما اعتكاف را به عنوان فرصتي براي بازگشت به خويش و خداي خويش قرار داده تا كساني كه از هياهو و جنجال هاي زندگي مادي خسته مي شوند، بتوانند چند صباحي با خداي خود خلوت كنند و توسط ارتباط جان و روح خود با خالق هستي با ايمان و اعتقادي راسخ به سوي سعادت دنيا و آخرت گام بردارند.

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1392 - 9:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری