پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 5:23
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام مسعودي گفت:

مؤسسات قرآني؛ بهترين كانال انتقال آموز‌ه‌هاي قيام عاشورا به جامعه

مؤسسات قرآني بهترين مكان هستند تا از طريق مخاطبان خود جايگاه اهل‌بيت(ع) را به نحو احسن به جامعه شناسانده و آموزه‌هاي قيام عاشورا را به جامعه انتقال دهند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز حجت الاسلام مسعودي،مدير کل تبليغات اسلامي استان البرز، در ديدار با آقاي ملازاده ،مسئول دارالقرآن اداره کل تيليغات اسلامي ، در رابطه با نقش مؤسسات قرآني در تبليغ و ترويج و پيام‌رساني ارزش‌هاي قيام عاشورا جهت آگاه‌سازي مردم به خصوص نسل جوان، گفت: مؤسسات قرآني با توجه به وصيت پيامبر اسلام(ص) و حديث ثقلين كه در آن آمده قرآن و عترت دو بال هستند كه هرگز از هم جدا نمي‌شوند بايد در كنار آموزش قرآن به آموزش سيره اهل‌بيت(ع) بپردازند.

وي در ادامه بيان كرد: با توجه به مطالب فوق مي‌توان نتيجه گرفت مؤسساتي كه در حوزه قرآن فعاليت مي‌كنند، نمي‌توانند خارج از موضوع قرآن و اهل‌بيت(ع) كار كنند، زيرا اگر بخواهند به موضوع قرآن بپردازند بايد در كنار آن به موضوع اهل‌بيت(ع) نيز بپردازند، زيرا اهل‌بيت(ع) هستند كه مي‌توانند زمينه و جايگاه اصلي معارف قرآن و شناخت بهتر مردم از قرآن را در جامعه فراهم كنند.

حجت الاسلام مسعودي، تصريح كرد: تمسك به اين دو بال مي‌تواند راهي جهت گسترش قرآن در جامعه باشد كه اگر در جامعه قرآن خوانده مي‌شود و تفسير و ... آموزش داده مي‌شود، همگي مقدمه‌اي براي عمل به دستورات قرآن و ائمه اطهار(ع) است.

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1392 - 9:41
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری