دوشنبه 5 فروردين 1398 - 12:7
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

تشريح اعمال ماه رجب توسط سرپرست تبليغات اسلامي دشتي

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي در جمع نمازگزاران مسجد الحجت عجل الله تعالي فرجه الشريف شهر خورموج به تشريح اعمال و مناسبت هاي ماه رجب پرداخت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر، حجت الاسلام سعيد توکليان در جمع نمازگزاران مسجد الحجت عجل الله تعالي فرجه الشريف شهر خورموج ابراز داشت: رجب ماه آمادگي براي بندگي حضرت حق و ماه تخليه است، شعبان ماه تحليه و ماه رمضان ماه تجليه است.

سرپرست تبليغات اسلامي دشتي با اشاره به اين که اعتکاف بهترين عمل براي تعالي روح آدمي و معجوني از جميع عبادات است، افزود: ظرفيت معنوي بالاي اين ماه فرصت خوبي را براي تکامل روحي فراهم آورده که اعتکاف به عنوان يکي از بهترين برنامه هاي معنوي در ايام اين ماه محسوب مي شود.

توکليان با ذکر ولادت حضرت علي (ع) در اين ماه اضافه کرد: در 13 رجب کودکي پا به عرصۀ گيتي نهاد که نورانيتش همۀ عالم را درنورديده، کودکي که بر سنگ فرش کعبه، سجدۀ معرفت بجاي آورد و تولد ويژه اي داشت که هيچکدام از انبياء و اوصياء نداشتنند.

سرپرست تبليغات اسلامي دشتي در پايان اين مراسم که 24 ارديبهشت92 برگزار شد گفت: اميرالمومنين عليه السلام کودکي که در آغوش پيامبر تربيت يافت و بر گرد وجود پيامبر چنان چرخيد که ليله المبيتش اوج ايثار و فداکاري وي را در راه اسلام و پيامبر در تاريخ حک کرد و ضربه اش در روز خندق بالاتر از عبادت جن و انس شد و جان پيامبر لقب گرفت.

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1392 - 9:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری