پنجشنبه 2 اسفند 1397 - 8:52
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

حجر بن عدي هنوز در راه ولايت جان مي دهد

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي طي سخناني در جمع نمازگزاران مسجد الحجت عجل الله تعالي فرجه الشريف شهر خورموج گفت: حجر بن عدي هنور در راه ولايت جان مي دهد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سعيد توکليان با اعلام اين مطلب افزود:گروهي تکفيري وهابي و سلفي قصد داشتند آرامگاه حضرت زينب سلام الله عليها و حضرت رقيه سلام الله عليها تخريب کنند ولي آنان اول اقدام به تخريب مقبره حجر بن عدي کردن تا واکنش مسلمانان و جامعه شيعي مشاهده کنند.

سرپرست تبليغات اسلامي دشتي با بيان اين که حجر بن عدي مجاهدي داراي بصيرت بود، ادامه داد: ولي حجر بن عدي با پيشکش شدن نشان داد که هنوز در راه ولايت جان مي دهد.

حجت الاسلام توکليان ادامه داد: با اين وصف او يک صحابي در رديف ساير صحابه هم نبوده بلکه جزو برجسته‌ترين آنان بوده و مصداق برجسته «من المومنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا» بوده است و چنين شخصيت سترگي براي هميشه تاريخ و براي همه مردمان اسوه حسنه است و هر عقل سليمي حکم مي‌کند که هر چه نشانه‌اي از چنين شخصيتي است بايد حفظ شود تا راه او که مردمان را به خداوند متصل مي‌کند، استمرار يابد.

سرپرست تبليغات اسلامي دشتي 23 ارديبهشت 92 تصريح کرد: حمله وهابي‌هاي تکفيري به چنين بارگاه و بقعه‌اي در واقع حمله به فضائل و اصول اسلام است چرا که حجر و امثال او اين همه را در پرتو همين دين کسب کرده که وهابي‌ها يکي از اين خصوصيات را هم ندارند. وقتي بن باز، مفتي وهابي مي‌گويد ارزش عصاي من از بارگاه پيامبر بيشتر است و من هرگز به زيارت قبر پيامبر نمي‌آيم در واقع نشان مي‌دهد که آنان با حمله به بارگاه منور حجر در واقع به پيامبري که حجر را آنگونه پروريده حمله کرده‌اند و اگر اجازه مي‌يافتند همين معامله را با قبر و بدن منور رسول‌خدا صلي الله عليه و آله و سلم مي‌کردند

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1392 - 9:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری