شنبه 4 اسفند 1397 - 8:33
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

هماهنگي با روحانيون كنگاني جهت عزاداري ايام شهادت امام هادي (ع)

سرپرست اداره تبليغات اسلامي كنگان از هماهنگي با روحانيون جهت عزاداري ايام شهادت امام هادي (عج) در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام رحيم اهرمي اظهار داشت: امامت در مكتب تشيع، اهميت ويژه‏اي دارد و يك اصل اساسي از اصول اعتقادي پيروان اين مكتب است، امام، مشعل فروزان هدايت و امامت، كشتي نجات از طوفان حيات مادي است.

وي گفت: بازداشت خانگي حضرت امام هادي (ع) و فرزندش امام حسن عسکري (ع) براي مهار تفکر مهدوي انجام نشد بلکه براي اين صورت گرفت که هرگونه تحرکي را که نويد پديد آمدن کودکي مي داد از ميان بردارند آنان خود به اين مسئله آگاه بودند که حضرت مهدي (ع) فرزندي هاشمي و از فرزندان امام حسين (ع) است.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي كنگان افزود: از آن جايي که پس از امام جواد (ع) تنها امام هادي (ع) بود که از اين موقعيت برخوردار بود و لذا او را به سامره مي برند. سر من راي (سامره) در آن روزگار پادگان نظامي بود و عباسيان هر چند قدرتي نداشتند و اميران ترک و ايراني بودند که در عمل حکومت مي کردند ولي تفکر مهدويت به شدت همه را هراسان کرده بود.

حجت الاسلام اهرمي گفت: امام هادي (ع) با تشديد تفکر مهدويت، در عمل نظام خلافت سلطنتي را به چالش مي خواند و نظام ولايي را تبليغ مي کرد. آن حضرت اگر هم سخن نمي گفت ولي وجود او خود فرياد بلندي بود که نظام ولايي را تأييد و نظام خلافت سلطنتي را تهديد مي کرد.

وي در ادامه اين خبر كه 23 ارديبهشت 92 عنوان شد، اضافه كرد: شهادت امام هادي (ع) در راستاي همان پاسداري از اسلام و ارزش هاي اسلامي شكل گرفت و در همين زمينه با روحانيون كنگاني جهت اقامه عزا ي شهادت ان امام و تبيين زندگاني ايشان هماهنگي شده است.

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1392 - 9:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری